• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SULTANDAĞI KAYMAKAMINA ÖVGÜ, DİĞERLERİNE UYARI

SULTANDAĞI KAYMAKAMINA ÖVGÜ, DİĞERLERİNE UYARI

İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantılarının 3. Birleşimi gerçekleşti. Toplantıda Denetim raporları okunurken, raporda Sultandağı kaymakamlığının kaynakları verimli kullanması takdirle karşılandı ve aynı özverinin tüm ilçe kaymakamlarının da yapmasının beklendiği bildirildi. İGM Nisan Ayı toplantılarının 2. birleşiminde ilik olarak denetim kurulu raporları okundu. Denetim raporunda ilçe kaymakamlarının gider kalemleride okunarak Sultandağı Kaymakamının kaynakları verimli kullanmasından […]

İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantılarının 3. Birleşimi gerçekleşti. Toplantıda Denetim raporları okunurken, raporda Sultandağı kaymakamlığının kaynakları verimli kullanması takdirle karşılandı ve aynı özverinin tüm ilçe kaymakamlarının da yapmasının beklendiği bildirildi.

İGM Nisan Ayı toplantılarının 2. birleşiminde ilik olarak denetim kurulu raporları okundu. Denetim raporunda ilçe kaymakamlarının gider kalemleride okunarak Sultandağı Kaymakamının kaynakları verimli kullanmasından dolayı teşekkür edildi. İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Kaymakamlık lojmanlarında yapılan harcamalara dikkat çekerek Sultandağı kaymakamına teşekür etti. Başkan Çoban, diğer kaymakamlarında aynı öz veriyi göstermesini beklediklerini söyledi.

ELİNDE YUFKAYLA KÜRSÜYE ÇIKTI

Toplantıda gündem dışı söz alan Kızılören İl Genel Meclis Üyesi Ali Çalışkan Kızılören Kadın Kültür evinde kadınlar tarafından üretilen yufkanın tanıtımını yaptı. Daha öncede eltilerin yufkacıya kaçması olayı ülke gündemine bomba gibi düşmüş ve televizyon programı reyting rekorları kırmıştı. Bu olayın ardından bir yufkanın İGM’de tanıtılması ilginç görüntülere sahne oldu.

YUFKANIN TANESİ 2 LİRA

Kadın Kültür Evi’nde Kızılörenli kadınlar tarafından üretilen yufka için sipariş almaya başladıklarını Belirten İGM Üyesi Çalışkan, “Kadın Kültür Evi kapsamında Sayın Valimizin, Sandıklı Kaymakamımızın ve Kızılören Belediyesinin büyük destekleri var. Kadınlarımızda bir karar alarak yufka yapmaya başladılar. Yufka temel gıda maddesi. Bu yufkanın ebatları 53 santim ile 52 santim arasındadır ve standarttır. Tanesi 2 liradan satılmaktadır Kızılören’de kuru ve ıslak olarak satılmaktadır. Bu ıslaktır. İsteyene ıslak ve kuru olarak gönderiyoruz. Kızılören kadınlarının el emeği vardır. Her gün yaklaşık 2 bin adet sipariş almaktadırlar. Satın almak isteyenler için sipariş alıyoruz” diye konuştu. Konuşmanın ardından Ali Çalışkan’a İGM Başkanı Burhanettin Çoban başta olmak üzere bir çok kişi yufka siparişi verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı