• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Suna; “İsrail, fütursuzca devlet terörü uyguluyor”

Suna; “İsrail, fütursuzca devlet terörü uyguluyor”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, İsrail’in fütursuzca devlet terörü uygulamasında arkasındaki uluslararası güçlere güvendiğini kaydetti. Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, İsrail güvenlik güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate saldırmasına ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Sözlerinin girişinde mübarek Kadir Gecesini kutlayan Derviş […]

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, İsrail’in fütursuzca devlet terörü uygulamasında arkasındaki uluslararası güçlere güvendiğini kaydetti.

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, İsrail güvenlik güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate saldırmasına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Sözlerinin girişinde mübarek Kadir Gecesini kutlayan Derviş Suna, “Râbbim yüreği güzel insanları yolunuzdan, sabrı ve şükrü dilinizden, sağlığı sıhhati bedeninizden ve hayırlı olan ne varsa sizden ve sevdiklerimizden eksik etmesin. Kadir Geceniz mübarek olsun inşallah” dedi.

ASIL AMAÇ 3. MABEDİ İNŞA EDEBİLMEK

İbrahim Derviş Suna, İsrail polisinin Mescid-i Aksa saldırısının planlı olduğunu, asıl amacın; şiddeti körükleyerek Kudüs’ü istikrarsızlaştırmak ve tüm Müslümanların kutsalı olan bölgede kendilerine müdahale konusunda meşruiyet kazandırarak en nihayetinde bu kutsal mekânın yıkılması ve yerine 3. mabedin inşa edilebilmesi planı yattığını söyledi. Suna, “İsrail güvenlik güçlerinin mübarek bir günde Mescid-i Aksa’ya fütursuzca baskın düzenlemeleri Siyonist düşünce atlasının işgal stratejisini ortaya koyan,  uzun vadeli etkileme katsayısı hesaplanarak planlanmış, her yönüyle vahim ve üzerinde ciddiyetle durulması gereken dehşet boyutunda bir gelişmedir” dedi.

PSİKOLOJİK BASKI ALTINDA TUTMAYA ÇALIŞIYORLAR

İsrail’in fütursuzca devlet terörü uygulamasında arkasındaki uluslararası güçlere güvendiğini belirten Başkan Suna, “İşte bu nedenle, Birleşmiş Milletler başta olmak üzere, birçok kuruluş işgal altındaki topraklarda yer alan tüm Müslümanların kutsalı olan Mescidi Aksa’ya yapılan saldırıya karşı sessiz durmayı yeğlemektedir. Siyonist işgal güçleri, Nazi Almanya’sı döneminde kurulan Dachau Toplama Kampı’nı çağrıştıran sistematik uygulamalarla, Filistinlileri abluka altına alarak psikolojik baskı altında tutmaya çalışmaktadırlar. Bunun en son örneği Mescidi Aksa’da yaşanan vahim olaydır” diye konuştu.

SİYONİSTE KARŞI İSLAM DÜNYASINA BİRLİK ÇAĞRISI

İsrail’in bu tehlikeli uygulamalarına gerçek manada irade ortaya koyabilmek için Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeleri çağrısında bulunan Suna; “İsrail, Ortadoğu’da Müslüman’ı Müslüman’a kırdırarak amacına daha kolay yoldan ulaşmaya çalışmaktadır.  Siyonist işgal güçleri Müslümanların kutsalı olan mekâna örgütlü ve sistematik yöntemle baskın düzenleyerek amacına ulaşmaya çalışmaktadır. Ama şu da bir gerçek ki Kudüs, Mekke ve Medine gibi imanî bütünleştirici mütemmim cüzün önemli bir parçası olup, Yahudi Sicarii politik örgütünün metotları ile Siyonist anlayışın arzuladığı hedefe varmasının mümkün olamayacağı bir gerçektir” ifadelerini kullandı.

İSRAİL AMACINA ULAŞAMAYACAKTIR

Siyonist güç odaklarının nefret ve şiddet politikalarını şiddetle telin ettiklerini ifade eden Başkan Suna şunları söyledi; “Sonuç olarak, bir oldubittiye getirilen akla mugayir yeni İsrail hamlesinin ileride ne gibi sonuçlar doğuracağını şimdiden tahmin etmemek safdillik olsa gerek. Siyonistlerin kabilecilik anlayışıyla yürütmeye çalıştıkları tahakküm politikası ile bir sonuca varabilmeleri asla mümkün değildir. Filistin’de her tarafta yaygınlaştırdıkları utanç duvarları eninde sonunda Berlin Duvarı’nın akıbetine uğrayacaktır.  Şimdi ise, çeşitliliğe ve farklılıklara tahammül ve saygı göstermeyen Apartheid ırk ayrımcısı anlayışındaki Siyonist İsrail, Mescid-i Aksa’yı cehennem ateşine çevirmeye çalışarak amacına ulaşmaya çalışmaktadır. Evrensel barıştan dem vuran küresel güç odakları ise, bu vahim manzarayı sadece seyretmekle yetinmektedirler.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı