• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Suriye’deki aşiretlerden: Türkiye Fırat’ın Doğusu’na operasyon yapsın

Suriye’deki aşiretlerden: Türkiye Fırat’ın Doğusu’na operasyon yapsın

Türkyie Fırat’ın doğusuna yönelik operayson hazırlığını devam ettirirken, bölgedeki aşiretler ve kabilelerden de olası operasyona karşı destek bildirisi yayınlandı. Kilis’in karşısında bulunan Azez ilçesine bağlı Siccu köyündeki toplantıya Suriye Ulusal Koalisyon Başkanı Abdurrahman Mustafa, Astana Toplantıları Heyet Başkanı Ahmet Toma, Suriye Kabileler ve Aşiretler Meclisi Ayan Meclis Başkanı Emin Assani ile aşiret liderleri katıldı. OPERASYON […]

Türkyie Fırat’ın doğusuna yönelik operayson hazırlığını devam ettirirken, bölgedeki aşiretler ve kabilelerden de olası operasyona karşı destek bildirisi yayınlandı.

Kilis’in karşısında bulunan Azez ilçesine bağlı Siccu köyündeki toplantıya Suriye Ulusal Koalisyon Başkanı Abdurrahman Mustafa, Astana Toplantıları Heyet Başkanı Ahmet Toma, Suriye Kabileler ve Aşiretler Meclisi Ayan Meclis Başkanı Emin Assani ile aşiret liderleri katıldı.

OPERASYON YAPILSIN TALEBİ

Suriye Kabileler ve Aşiretler Meclis Başkanı Ebu Necib Rami el Dos, burada yaptığı açıklamada, Fırat’ın doğusunda bulunan pek çok aşiretin de meclislerini tanıdığını ve destek mesajı gönderdiğini söyledi. El Dos, aşiretlerin Türkiye’den Fırat’ın doğusunda operasyon yapmasını talep ettiğini savundu.

El Dos toplantıya dair şu bilgiyi verdi: “Meclis; Özgür ordu, Türk Hükümeti, Türk Ordusuna Fırat’ın Doğusuna operasyon konusunda yaptığı çağrısını yenilemiştir. Aynı şekilde söz konusu cihetlerin, bölücü örgütlere karşı ve onları işgal ettikleri bölgelerden çıkartmak için yaptığı desteğe vurgu yapmıştır. Katılımcılar; Türkiye ile olan ilişkilerin derinliğine ve Türk ve Suriye halkı arasında ortak tarih üzerine kurulmuş ve aralarında dini, ırki, kültürel ve düşünce benzerliği bağları bulunduğuna dikkat çekmişlerdir.”

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı