• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tanır“Ailede daha az sosyal medya, daha fazla sohbet”

Tanır“Ailede daha az sosyal medya, daha fazla sohbet”

Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet ailenin öneminden bahsetti. Aile Yılı etkinlikleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ‘Kültürümüzde Evlilik ve Yuvanın Kurulması Semineri’ verildiğini anımsatan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, “Ayrıca her ayın temasıyla ilgili kitap paylaşımları yapıyoruz. Yine ayın belirlenen temasıyla ilgili sosyal medya hesaplarımızda söyleşiler düzenliyoruz. Müdürlük olarak […]

Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet ailenin öneminden bahsetti.

Aile Yılı etkinlikleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ‘Kültürümüzde Evlilik ve Yuvanın Kurulması Semineri’ verildiğini anımsatan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, “Ayrıca her ayın temasıyla ilgili kitap paylaşımları yapıyoruz. Yine ayın belirlenen temasıyla ilgili sosyal medya hesaplarımızda söyleşiler düzenliyoruz. Müdürlük olarak çıkardığımız dijital dergimizde de ailenin önemini işliyoruz” şeklinde konuştu.

 “AİLENİN KORUNMASI ÖNEMLİ”

  “Aile, milletlerin kültürel kimliğinin, birikiminin, insani değerlerin ve tarihi sürekliliğin koruyucusu ve aktarıcısıdır” diyen Tanır, “Ailenin milli ve manevi değerler üzerine kurulması, korunması ve güçlendirilmesi gerekmektedir. Günümüzde kitle iletişim araçlarının ve özellikle sosyal medyanın yaygın kullanımının aile fertlerinin üzerinde olumsuz bir etki oluşturması, teknolojilinin aile içinde bilinçli kullanımının gerekliliği ilimizde 2021 yılının “Aile Yılı” ilan edilmesinin başlıca nedenlerindendir. 2021 Aile Yılı ile birlikte, şuurlu birey, mutlu aile, huzurlu toplum, güvenli gelecek ve güçlü millet modeli oluşturulması amaçlanmaktadır” diye değerlendirmede bulundu.

 “KALİTELİ ZAMAN GEÇİRMEK ÖNEMLİ”

Anne ve babaların çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmelerinin önemine değinen Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, okuma ve sohbet etme gibi zaman dilimleri oluşturarak aile olmanın güzelliğini onlara hissettirmelerini tavsiye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı