• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
reklam
Taş Medrese’de Bayramlaşma töreni yapıldı

Taş Medrese’de Bayramlaşma töreni yapıldı

Kurban Bayramı nedeniyle protokol üyelerinin katılımıyla Taş Medrese’de bayramlaşma töreni yapıldı.

Törene Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Burcu Köksal, Mehmet Taytak, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, protokol üyeleri, siyasi partilerin il başkanları, kurum ve daire müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

Tüm protokol üyelerinin bayramlaştığı programda protokol üyeleri sırayla söz alarak Kurban Bayramıyla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Bayramlaşma Programında ilk olarak Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek söz aldı. Zeybek; “Kardeşliğin, bütünlüğün, beraberliğin olduğu günde pandemiden dolayı zor bir bayram geçiriyoruz, gelecek bayramlarda virüssüz sağlıklı bayramlar diliyorum hepinizin bayramı mübarek olsun” dedi. Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak söz aldı. Taytak; “Bayramlar kucaklaşmak, yardımlaşmak ve birlik beraberlik anlamına gelir. Özellikle kurban bayramının adı paylaşmaktır. Geçen Ramazan ayında sizlere hitap edemedik malum korana virüs nedeniyle bir araya gelemedik. Hepinize hayırlı bayramlar diliyorum, hepinizin bayramı mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

“BİR BABANIN EVLATLARINDAN AYRI BAYRAM GEÇİRMELERİ BENİ ÇOK ETKİLİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal; “Kovid 19 pandemisinin en yoğun olarak yaşandığı hem sağlığımızı hem de ekonomik durumumuzu en üst düzeyde olumsuz olarak etkilediği bir dönemde bayramımızı kutlamaya çalışıyoruz. Sosyal mesafe kuralları içerisinde sınırlı sayıda kutladığımız bir bayram geçiriyoruz. Ülke olarak en çok birlik beraberliğe huzura berekete ve yardımlaşmaya ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz işsizliğin yoksulluğun en üst düzeye çıktığı bu dönemde birbirimize yardım etmek israftan kaçınmak öncelikli görevlerimizden olmalı yoksula düşküne el uzatmak devlet olarak önceliğiniz olmalı. Değerli arkadaşlarım Afyonkarahisar’ımızda da ne yazık ki pandemiden dolayı olumsuz etkilerini görüyoruz. Ben öncelik olarak Şehit ailelerimizin bayramını kutlamak istiyorum çünkü bir annenin bir babanın evlatlarından ayrı bayram geçirmeleri beni çok etkiliyor onların bir evladı bir kardeşi olarak buradan bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Herkesin bayramını en içten dileklerimle kutlarım hepinizin bayramı mübarek olsun” dedi

“HASTANELERİMİZ ÜCRETSİZ OLARAK ÇALIŞIYOR”

Daha sonra Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven ve Ali Özkaya söz aldı. Yurdunuseven;  “Evet Buruk bir bayram geçiriyoruz eski coşkusu yok artık bayramların. Burada yine birliğimiz beraberliğimiz kardeşliğimiz bir arada. Şu salgın döneminde sağlık alanında ne kadar doğru yatırımlar yaptık. Kurban paylaşmaktır, birliktir son 2 bayramdır virüsten dolayı sevdiklerimizle birlikte bir bayram geçiremiyoruz. Hükümetimiz çok şükür her daim halkımızın arkasında halkımıza hep bir destek içerisindeyiz. Daha nice nice mutlu huzurlu sağlıklı bereketli bayramlar diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti devleti büyük bir devlettir halkımız hiç bir zaman zor durumda kalmayacaktır herkesin bayramı mübarek olsun” ifadelerini kullanırken Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ise; “Pandemi sürecini her yerde olduğu gibi Afyonkarahisar’ımızda geçiriyoruz. Hastanelerimiz ücretsiz olarak çalışıyor en zengininden en fakirine kadar aynı şekilde muayene ediliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte daha iyilerini yapacağımıza eminim. Biz devlet olarak millet olarak çok güçlü bir ülkeyiz bu birlikteliğimizde huzurumuzu koruduğumuz sürece bu zor günleri en huzurlu olarak biz atlatacağız. İnşallah hep beraberce nice mutlu bayramlar yaparız diyorum. Bizler için yirmi dört saat görev yapan askerlerimize polislerimize Allah razı olsun diyorum hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum bayramınız mübarek olsun” dedi.

BU KENTTE OLMAKTAN DOLAYI SON DERECE MUTLUYUM Son olarak söz alan Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’da sizlerle ilk bayramımı geçiriyorum diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Yaklaşık 40 gün önce atandığım Afyonkarahisar’ın ilçe ilçe, köy köy, sokak sokak her bir köşesini gezmeye çalışıyorum. Hizmet edeceğim bu ilde vatandaşların sorunlarını yerinde görmek için mücadele ediyorum. Gezdiğim yerlerde 40 gün içerisinde gördüm ki; Afyonkarahisar gerçekten potansiyeli olan, vatansever insanlardan oluşan büyük bir kent. Bu kentte olmaktan dolayı son derece mutluyum. Afyonkarahisar şehitler diyarı bir il. Bu sebeple öncelikle şehit anne ve babalarımızın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Güvenlik güçlerimiz bugün dünyanın her noktasında acı çeken mazlumlara, soydaşlarımıza yardım etmek için görev yapıyor. Güvenlik güçlerimize Allah’tan yardım diliyorum Libya’da, İdlib’te olan güvenlik güçlerimize kolaylıklar diliyorum. Milletçe kutladığımız bu Kurban Bayramı’nda inşallah bu birlik ve beraberliğimiz sonsuza kadar devam eder. Pandemiden kurtulduğumuz daha güzel günlerde birlik ve beraberlik içerisinde beraber olmak dileğiyle herkesin bayramını tebrik ediyorum” dedi. Vali Gökmen Çiçek’in konuşmasının ardından buradaki bayramlaşma töreni sona erdi. Ardından Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri Polisevi’ne geçti. Emniyet ekiplerinin bayramını kutlayarak, sağlıklı ve huzur dolu nice bayramlar dilediler. Bayramlaşma programında son durak İl Jandarma Komutanlığı oldu. Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri jandarma teşkilatının bayramını tebrik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı

Kalan ilçe kongreleri Eylül ayında yapılacak

Ağustos 4, 2020, Kalan ilçe kongreleri Eylül ayında yapılacak için yorumlar kapalı

“İnşallah tevazuumuzla CHP’lileri gün gelecek AK Partili yapacağız”

Ağustos 4, 2020, “İnşallah tevazuumuzla CHP’lileri gün gelecek AK Partili yapacağız” için yorumlar kapalı

Afyonkarahisar’ın değerini çok arttıracak

Ağustos 4, 2020, Afyonkarahisar’ın değerini çok arttıracak için yorumlar kapalı

“Heybede ne var diye soruyorlar, yakında görecekler”

Ağustos 4, 2020, “Heybede ne var diye soruyorlar, yakında görecekler” için yorumlar kapalı

Taş Medrese’de Bayramlaşma töreni yapıldı

Ağustos 4, 2020, Taş Medrese’de Bayramlaşma töreni yapıldı için yorumlar kapalı