• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tebrik kartı gönderimi iki kat arttı

Tebrik kartı gönderimi iki kat arttı

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü özellikle çocukların mektup ve tebrik kartı gönderme alışkanlığının yeniden kazandırılmasına yönelik yaptığı çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Geçtiğimiz yıl 1500-2 bin civarında yılbaşı tebrik kartı gönderilirken, bu yıl 5-6 bin civarında tebrik kartı gönderildiği bildirildi. 2018 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Demirörs,178 yıllık köklü bir kuruluş […]

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü özellikle çocukların mektup ve tebrik kartı gönderme alışkanlığının yeniden kazandırılmasına yönelik yaptığı çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Geçtiğimiz yıl 1500-2 bin civarında yılbaşı tebrik kartı gönderilirken, bu yıl 5-6 bin civarında tebrik kartı gönderildiği bildirildi.


2018 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Demirörs,178 yıllık köklü bir kuruluş olan PTT’nin 2018 yılı içerisinde çok başarılı ve güçlü çalışmalara imza attığı kaydetti. Başmüdür Demirörs, “Posta, kargo, lojistik alanında yıllardır hizmet veren PTT’miz e-ticaret alanında da atılımlara başlamış olup, Antalya’da uluslar arası düzenlenen E-Ticaret Çalıştayında gayet başarılı çıkmış ve bunun yansımalarını da tüm ülke olarak şuan yaşamaktayız. Afyonkarahisar PTT başmüdürlüğü olarak bizde aynı dönemlerde; Afyon Ticaret ve Sanayi Odası, Bolvadin Ticaret ve Sanayi odası ve diğer Dinar ile Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası birlikte gayet güzel çalışmalara imza attık. İnşallah Afyonumuzda e-ticaret olayını gündeme aldık ve başarılı bir şekilde sürdürmekteyiz” dedi.


“Tebrik kartı yazma iki kat arttı”


Normal posta anlamında yeni yıldan kaynaklanan ve diğer milli ve dini bayramlarda da güzel kampanyalar düzenlediklerini belirten Demirörs, tebrik kartı yazma alışkanlığının iki kat arttığını söyledi. Demirörs, “Tebrik kartının, mektup yazma alışkanlığının çocuklarımızdan başlayarak tekrar canlandırılması adına çalışmalarımız oldu. Zafer Haftası’nda pul sergisi düzenledik. Bunları artık unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi gün yüzene çıkarmak adına ciddi çalışmalar yürütmekteyiz. Bu senede bizim aynı şekilde yılbaşı nedeniyle 5-6 bin civarında bir kart kabulümüz oldu. Daha önceden bin 500-2 bin civarında bir kart kabulümüz oluyordu ama bu sene yapmış olduğumuz çalışmaların semerelerini almaya başladık inşallah. İki katının biraz daha üzerine çıktı seneye inşallah daha fazla bu kartlarımız göndereceğiz. Biz genelde çocuklarımızı bu kampanyaya dahil ederek, alışkanlık kazandırma aşamasındayız” diye konuştu.


“Okumaya yeni başlamış öğrenciler mektup yazıyor”


Okuma ve yazmaya yeni başlamış öğrenciler üzerinde ciddi çalışmalar olduğunu ifade eden Demirörs şu ifadelere yer verdi:


“Onlarında bu güzel yansımaları bize son derece mutluluk veriyor. Onların bir postaneye gelip de kartları teslim ederken heyecanları bizleri gayet mutlu ediyor.


Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü olarak da kişisel pul çalışmalarımız devam ediyor. Afyonkarahisar ekonomisine katkıda bulunmak için bu sene özellikle termal otellerimiz üzerinde çalışmak istiyoruz. İnşallah onları da önümüzdeki dönemde kişisel pul anlamında doyuracağız. 2018 yılında 6 tane daha şube ilavemiz oldu. Toplam işyeri sayımız 101’e çıktı, 6 tane PTT Matik ilevemiz oldu, PTT Matik sayımız 45’e çıktı. şuanda halen daha hazır ve devreye alınmayı bekleyen 3 tane daha PTT Matiğimiz var.” >>Hamza Yılmaz

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı