• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Termal Başkent Afyonkarahisar”

“Termal Başkent Afyonkarahisar”

Genel Kurul kürsüsünde “Termal Başkent Afyonkarahisar” başlıklı bir konuşma yapan Yurdunuseven, Afyonkarahisar’ın Son 15 yılda Hükümetimizin destekleri, tüm vekillerimizin katkısı ve emeği ile bugün bir termal başkent haline geldiğini ifade etti.    “Afyonkarahisar Sağlık Turizmi alanında da Başkent olacak” Afyonkarahisar’ımız bugün Türkiye’mizin bir Termal Başkenti haline geldiğini belirten Yurdunuseven,”Son […]

Genel Kurul kürsüsünde “Termal Başkent Afyonkarahisar” başlıklı bir konuşma yapan Yurdunuseven, Afyonkarahisar’ın Son 15 yılda Hükümetimizin destekleri, tüm vekillerimizin katkısı ve emeği ile bugün bir termal başkent haline geldiğini ifade etti.


 


 “Afyonkarahisar Sağlık Turizmi alanında da Başkent olacak”


Afyonkarahisar’ımız bugün Türkiye’mizin bir Termal Başkenti haline geldiğini belirten Yurdunuseven,”Son yıllarda turizmin yıl boyunca yoğunluk kazanması için Kültür ve Turizm Bakanlığınca, turizmi çeşitlendirme politikası uygulanmaktır. Turizm çeşitlerinden en önemlisi olan ‘’Termal turizm’’ faaliyetini yıl boyunca sürdürebilmektedir.  Afyonkarahisar, Türkiye’de kaplıca ve ılıca yönünden sayılı iller arasındadır. Tarih boyunca sahip olduğu termal suları ile hem bir şifa hem de bir cazibe merkezi olmuştur. Friglerden beri aktif olarak kullanılan kaplıcaları günümüzde modern konaklama tesisleri ve bunların sahip olduğu gelişmiş kür merkezleri ile Türkiye’nin sağlık turizmi alanında da başkenti olacaktır” diye konuştu.


 


“Termal suların her damlası özenle kullanılıyor”


Yurdunuseven, “Bugün Afyonkarahisar termal suların hemen hemen her damlası özenle kullanılmaktadır. Termal sularımızın kalorisi yüksek olduğu için kullanım yelpazesi geniştir. Termal su hamamlardan beş yıldızlı otellere, sağlık ve şifa kaynağından, konutların ısıtılmasına, seracılığa elektrik üretimine kadar hayatın her alanında kullanılmaktadır” dedi.


Yurdunuseven konuşmasını şöyle tamamladı; AFJET yani Afyon Jeotermal Elektrik Üretim Turizm ve Ticaret Anonim Şirketimiz ise bugün itibariyle, 2 milyon 184 bin metre konut, 148 bin 700 metre kare otel,210 bin metre kare Teknolojik Sera olmak üzere toplamda AFJET 2 milyon 542 bin 700 metre kare bunun karşılığı da 25 bin 427 konut kapalı alan ısıtması yapmaktadır. Ayrıca 3 Megawatt/saat kapasiteli jeotermal elektrik üretim santrali de 1 yıldır faaliyettedir.


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı