• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tezkere bıraktı Afrin’e gitti – Son Dakika Haberler

Tezkere bıraktı Afrin’e gitti – Son Dakika Haberler

Zeytin Dalı Harekâtı’nda bölücü terör örgütü PKK/YPG’li teröristlerin Suriye’den Reyhanlı’ya attıkları roketlerle iki üyesi yaralanan İri Aşireti’ne bağlı Göçer ailesi, Suriye’ye asker uğurladı. Afrin’deki Zeytin Dalı Harekâtı sürerken 3 Şubat 2018’de teröristlerin Reyhanlı’ya attıkları roketle yüzünden yaralanan 50 yaşındaki Gazi Abdülkerim Göçer’in yeğeni Mehmet Durmuşoğlu Göçer (24) tezkere bıraktı. Uzman Onbaşı olan Göçer, Reyhanlı- Suriye […]

Zeytin Dalı Harekâtı’nda bölücü terör örgütü PKK/YPG’li teröristlerin Suriye’den Reyhanlı’ya attıkları roketlerle iki üyesi yaralanan İri Aşireti’ne bağlı Göçer ailesi, Suriye’ye asker uğurladı. Afrin’deki Zeytin Dalı Harekâtı sürerken 3 Şubat 2018’de teröristlerin Reyhanlı’ya attıkları roketle yüzünden yaralanan 50 yaşındaki Gazi Abdülkerim Göçer’in yeğeni Mehmet Durmuşoğlu Göçer (24) tezkere bıraktı. Uzman Onbaşı olan Göçer, Reyhanlı- Suriye Hattı’nda göreve başladı. Ailesi, Göçer’in 1 ay sonra Suriye’ye kalıcı göreve gideceğini belirtti.

HEDEFİNE ULAŞTI
Zeytin Dalı Harekâtı sürerken vatani görevini Manisa’da Komando olarak yapan Mehmet Göçer, ailesinden iki kişi yaralanınca tezkere bırakma kararı aldı. Göçer askerliğini tamamladı ve Uzman Çavuş olmak için TSK’ya başvuru yaptı. Hedefi kahraman Mehmetçikler’le mesai arkadaşı olup, omuz omuza PKK/YPG’li teröristlerin roketler atarak sivilleri öldürdükleri Suriye’nin Afrin şehrinde görev yapmaktı. Mülakatların ardından süreç tamamlandı ve 12 aylık vatani görevini tamamlayan Göçer 6 ay önce Uzman Onbaşı oldu. Göçer, Hatay’daki Reyhanlı Jandarma Hudut Karakolu’nda göreve başladı ve Afrin’e gitti.
Afrin’de destek kuvvet olarak görev yapan ve Suriye’ye gidip gelen Göçer, “Kahraman şehitlerimiz gibi bayrağımız, devletimiz ve milletimiz için son damla kanımıza kadar canımızı vermeye hazırız. Benim hedefim de arkadaşlarım gibi Kızılelma’dır. İlk adımı burada attım. Şimdi hedefimize doğru birlikte ilerleyeceğiz. Vatanımız ve topraklarımız için sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz ve Aziz şehitlerimizin isimlerini daima yaşatacağız” dedi.

GURURLUYUM
Afrin’den atılan roketle yaralanan ve yüzüne 9 dikiş atılan Abdülkerim Göçer, “Yeğenimle gurur duyuyorum. Mehmetçiğin ve devletimizin daima yanındayız” dedi.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı