• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TSK’daki kripto yapılanmaya operasyon – Son Dakika Haberler

TSK’daki kripto yapılanmaya operasyon – Son Dakika Haberler

Fethullahçı Terör Örgütü’nün TSK içine sızmış mensuplarının tespitine ilişkin soruşturmalar kapsamında yeni bir operasyon gerçekleştirildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ankesörlü hatlar üzerinden FETÖ imamları ile irtibat kuran TSK mensuplarının tespitine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında itirafçı asker şahıs şüphelilerden bir kısmının ifade ve teşhis işlemlerinden yola çıkılarak yeni şüpheliler tespit edildi. 6’sı halen muvazzaf olmak üzere 12 […]

Fethullahçı Terör Örgütü’nün TSK içine sızmış mensuplarının tespitine ilişkin soruşturmalar kapsamında yeni bir operasyon gerçekleştirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ankesörlü hatlar üzerinden FETÖ imamları ile irtibat kuran TSK mensuplarının tespitine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında itirafçı asker şahıs şüphelilerden bir kısmının ifade ve teşhis işlemlerinden yola çıkılarak yeni şüpheliler tespit edildi.

6’sı halen muvazzaf olmak üzere 12 örgüt mensubu asker şahıs ile 21 asker şahıslardan sorumlu imam toplam 33 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Mahrem imamlardan 3’ü Polis memuru, 1’i araştırma görevlisi, 1’i infaz koruma memuru, 1’i BDDK uzmanı, 3’ü öğretmen, diğerleri muhtelif özel ve kamu sektöründe çalışan kişiler oldukları kaydedildi.

Asker şüphelilerden ise 3’nün Albay, 2’sinin Yarbay, 2’sinin Binbaşı, olduğu, bu kişilerin örgütsel hatlarla irtibatı tespit edildiği belirtildi.

Şüphelilerin yakalanması ve gözaltına alınması işlemleri, İstanbul ve 19 farklı ilde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile Mali Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Şüphelilerin adreslerine eş zamanlı baskınlar düzenlendi.

29/11/2017 tarihinden bu yana yürütülen soruşturmalar neticesinde; örgütsel iletişim amacıyla kullanılan hatlarla irtibat sağlayıp 15 Temmuz 2016 tarihli darbe girişimi veya terör örgütüne mensubiyet nedeniyle ülke genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında haklarında işlem tesis edilmeyen asker şahıs şüphelilerden 230’unun firari durumda olduğu, yakalanan şüphelilerden 384’ünün etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanma talebiyle açıklamalarda bulunup faydalı bilgiler verdiklerinden bahisle serbest bırakıldıkları, 853 şüphelinin ise tutuklandığı öğrenildi.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı