• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Tüm teknolojinin altında PTT’nin imzası var”

“Tüm teknolojinin altında PTT’nin imzası var”

 Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen ve şirketin 2018 hedef gerçekleşmeleri ile 2019 yılı yeni hedef planlamaları konusunda gerekli değerlendirmelerin yapılacağı PTT A.Ş. Yönetim ve Değerlendirme Toplantısının açılış programına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, PTT Merkez Teşkilatı üst düzey yöneticileri ile 81 ilin PTT Başmüdürleri katıldı.  Açılış […]

 Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen ve şirketin 2018 hedef gerçekleşmeleri ile 2019 yılı yeni hedef planlamaları konusunda gerekli değerlendirmelerin yapılacağı PTT A.Ş. Yönetim ve Değerlendirme Toplantısının açılış programına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, PTT Merkez Teşkilatı üst düzey yöneticileri ile 81 ilin PTT Başmüdürleri katıldı.


 Açılış programında ilk olarak PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik PTT’nin tarihsel gelişimi ve bugünkü durumu hakkında detaylı bir konuşma yaptı. Bozgeyik, “Bu ülkede teknoloji adına, yenilik adına ne yapılmışsa; dönüp bir tarihe baktığınızda bunun hepsinin altında PTT’nin imzasının olduğunu görüyorsunuz. Daha 1800’lü yılların sonunda ilk telgrafı bu ülkeye taşıyan, ilk telefonu bu ülkede kuran, ilk radyo yayınını yapan, teknoloji adına söylenecek ne varsa altında bakıyorsunuz ki bu teşkilat var. Dolayısıyla bizim sorumluluğumuz, bizim yükümüz bir kat daha artıyor. PTT’mizin tarihini de çok iyi bilip, bu tarihten aldığımız dersle geleceği çok doğru planlamamız gerekiyor. İşte tam bu kavşakta 2016 yılından başlattığımız yeniden değişim ve dönüşüm programını her geçen gün sizlerin desteği ile çok daha ilerilere taşıyoruz” diye konuştu.  


Afyon Ülkemizin En Önemli Şehirlerinden Birisi Olacaktır


Afyonkarahisar’ın termalin yanında kültürel zenginliğiyle, yol üstü turizmiyle, mermeriyle, spor ve sağlık turizmiyle her geçen gün kendinden daha fazla bahsettirdiğine dikkat çeken Vali Tutulmaz; “Afyonkarahisar sadece termaliyle değil, kültürel zenginliğiyle, yol üstü turizmiyle, mermeriyle ve son zamanlarda spor turizmiyle ve yine de termal ile birlikte gelen sağlık turizmiyle her geçen gün kendinden bahsettirmektedir. Önümüzdeki 5-10 yıllık süreçte Türkiye’nin önemli şehirlerinden biri olacaktır, bunu açıkça ifade etmek isterim. Bunda az önce bahsettiğim özelliklerin yanında bulunduğu coğrafyanın çok önemli bir rolü vardır. Günübirlik olarak sabah gidip akşam Afyonkarahisar’a dönülecek mesafede 30’un üzerinde il vardır ve bunların da nüfusu ülkemizin yüzde yetmişidir. Afyonkarahisar böyle büyük şehirlere yakın mesafede ve yol üstü turizmi açısından da önemli bir yerdedir. Bu yönüyle de PTT’nin önemli merkezlerinden biri olma yolunda da hızla ilerliyor ve ilerlemesi de gerekiyor.” dedi.


Geçmişte postacının insanlar için önemli olduğuna değinerek konuşmasına devam eden Vali Tutulmaz; “Bizim neslimizde postacı her şeydi. Postacı beklenen kişiydi. Sokaktan Postacı geçtiğinde bize mi geliyor acaba diye önce bir heyecanlanırdık. Anadan, babadan, kardeşten bir mektup geliyordur ya da bir sınavı kazanmışızdır onu haberdar ediyordur. Yani bizim için postacı çok çok önemliydi. Bugün belki bizim çocuklarımıza bu durumu anlatsak onlar bundan çok fazla bir anlam çıkaramayacaktır. Çünkü geldiğimiz çağda, görüntülü telefonların olduğu bir dönemde birileriyle posta yoluyla hasret gidermek onlara anlamsız gelebilir. Benim 1976 yılında yatılı öğrencilik yaptığım dönemde köyümden çıktığımda ayda bir mektupla haberleşirdik. Köyümüzde bir telefon vardı. 2-3 ayda bir de o telefonun başında birini bulabilirsek ailemizle görüşürdük. Bugün şükürler olsun ki teknolojiye PTT’imiz de, diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızda iyi bir şekilde adapte oluyor.  Ben özellikle genel müdürümüz başta olmak üzere bugüne kadar PTT’ye hizmet etmiş herkese bu değişimi sağlayabildikleri için huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.


“Ülke Olarak Teknolojiyi Yapar Hale Gelmemiz Lazım”


Teknolojide ve haberleşmede elektronik ortama geçildiğini ifade eden Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise şu ifadelere yer verdi:


“Teknolojide bir yönüyle artık elektronik ortama geçildi. Haberleşmelerde elektronik ortama geçildi. Kamuda yine elektronik ortamda haber ve yazışmalar çoğalmaya başladı. Bunun da temelini ve güvenliğini sağlayacak olan sizin kurumunuzdur. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Artık ticaret de değişti, e ticaret yolu ile artık herkes evine kadar malın gelmesini istiyor. Son yıllarda da PTT’nin yine kargo çalışmaları önemli bir başarı gösterdi. Ben gerçekten bu başarıdan dolayı sizleri tekrar tebrik ediyorum. Ama yeniliğin sınırı yok. Eskiden yüzyılda olan değişiklikler şimdi yılda olmaya başladı. Bu gelinen noktada kalınmaması gerektiğini düşünüyorum. Yine bir gözlemim var. Ülke olarak teknolojiyi her alanda biz çok iyi kullanıyoruz ama bizim artık ağır ağır ülke olarak teknoloji yapar konuma da gelmemiz lazım. Kullanmadaki becerimizi yapmada da göstermemiz lazım. Bunda da işte her kurum kendi üzerine düşeni yaparsa ben bunun kısa zamanda olabileceğini düşünüyorum. İyimser olmamız lazım, ama iyimser olabilmenin yolu da daha çok çalışmaktan ve emek harcamaktan geçiyor. Ben bu başarılı çalışmalarınızın bu dönemde burada yaptığınız toplantılarla katlanarak devam etmesi dileğiyle başarılı bir toplantı ve başarılı bir yıl dileyerek sizleri bundan sonraki yıllarda da Afyon’da misafir etmeyi bekler, çalışmanızın hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” >>Hayati Kanat


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı