• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tüp Bebek Merkezi kuruluyor

Tüp Bebek Merkezi kuruluyor

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, Afyonkarahisar’da sağlıktaki gelişmeleri basın mensupları ile paylaştı. Gerçekleştirilen toplantıda Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Deniz Fırat, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. İbrahim Karadağ, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Asım Eren’de katıldı. Toplantıda konuşan İl Sağlık Müdürü Korkmaz, ; Göreve […]

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, Afyonkarahisar’da sağlıktaki gelişmeleri basın mensupları ile paylaştı. Gerçekleştirilen toplantıda Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Deniz Fırat, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. İbrahim Karadağ, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Asım Eren’de katıldı. Toplantıda konuşan İl Sağlık Müdürü Korkmaz, ; Göreve geldikleri ilk günden itibaren İlimize en iyi şekilde Sağlık Hizmetlerini sunma gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Korkmaz şöyle devam etti; “Afyonkarahisar için çok çalışma yaptığımızı düşünüyoruz. Afyonkarahisar için öncelikle Mart ayında Bakanımız Veysel Eroğlu’yla bir görüşmemiz oldu. Bakanımıza dedik ki, Afyonkarahisar’da bir tane tüp bebek merkezimi var. Bu Afyonkarahisar’a yetmiyor. Gücünü artırmamız gerektiğini söyledik. Ne yaparız diye sorduğunda. Bizim bununla ilgili hekimimiz var. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi bunu kaldırabilecek güçte. Burada tüp bebek merkezi açalım dedik. Bakanımızın hoşuna gitti. Bize bakanımız ve vekillerimiz destek sağladı. Nisan ayında izinlerimiz aldık. Şuanda alt yapı çalışmalarımız sürüyor. İnşallah 2019 bu işi tamamlayacağız diye düşünüyorum.”


“Uyku merkezi açtık”


Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne 4 yataklı Uyku Tedavi Merkezi açtıklarını dile getiren Korkmaz şöyle devam etti; “Hastanemizde yine 4 yataklı uyku tedavi merkezi açtık. Biz tüm ihtiyacı gidermeye çalışıyoruz. Yatak sayımız çok arttı. İleri günlere randevu veriyorlardı. Biz bu ihtiyacı gidermeye çalışıyoruz. Toplam yatak sayısını arttırdık. Ayrıca çocuk diş poliklinikleri açtık. Çocuklarımızın diş tedavi korkularını yenmeleri için 4-5 tane hastanemizde polikliniklerimize giydirme yaptık. Çocuklarımızda çok büyük hizmetler görüyorlar. Mart ayından itibaren kalp, damar cerrahisinde sıkıntımız vardı. O sıkıntılarımızı yendik. Mart ayından beri sürekli olarak hastanemizde açık kalp ameliyatları yapılıyor. Bunların sayısı giderek artıyor.”


Sigara ile mücadelemiz devam ediyor


Sigarayla mücadele konusunda 17 bin 349 teftiş yaptıklarını dile getiren Korkmaz; “Afyon Devlet Hastanesi Halk sağlığında birer tane sigara polikliniğimiz vardı. Toplam sayımız 5’e çıkardık. Dinar, Şuhut ve Bolvadin’de birer tane daha sigara bırakma polikliniği açtık. Sigarayla mücadelede 17 bin 349 teftiş yaptık. Bunların 145’ine cezai işlem yapıldı. Çoğu uyarılıyor uyanlar ve uymayanlar var. Uymayanlar cezai işlem sağlanıyor. Denetimlerimiz tüm gücüyle devam ediyor” diye konuştu.


Kalite olarak iyiyiz


 ‘Afyonkarahisar Devlet Hastanesi olarak kalite anlamında yüzde 90’nın üzerinde bir ortalama aldık’ diyen Korkamaz; “Büyük işler yapıyoruz. Ekip olarak gerçekten çok çalışıyoruz. Yorucu bir süreç oldu. Bu tantana içerisinde biz fark etmediğimiz şeyler başarmışız. O yüzden ekip olarak çok mutluyuz. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne iki tane daha ultrason cihazı adlık. Biliyorsunuz 2 emar cihazımı var. Bunlar 24 saat çalışıyorlar. Bizim sıkıntımız daha çok raporlamayla ilgili. Radyoloji uzmanı sıkıntımız var. Onu da tamamlıyoruz özel sektöre geçmek isteyen arkadaşlarımız var. Biz şuan raporlamayı biraz hızlandırabilirsek o zaman rahatlayacak” ifadelerini kullandı. 


Obezite ile mücadelemiz sürüyor


Obeziteyle mücadelelerini sürdürdüklerini dile getiren Korkmaz sözlerini şöyle sürdürdü; “Afyonkarahisar’da iki tane sağlıklı yaşam merkezimi var. 2‘side çok güzel çalışıyorlar. Afyon Sağlık Merkezi’nde 4 bin 338 kişiye beslenme danışmanlığı hizmeti verildi. Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde bizim eğitmenlerimiz sürekli eğitim jimnastiği yaptırıyorlar. Aile hekimlerimiz tarafında da 17 bin kişiye hem eğitim verildi hem denetimleri yapıldı. Vücut kitle endeksleri ölçüldü.” 


 


 


 


 


 


.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı