• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tutulmaz ve Zeybek, 50 yıllık ustayı ziyaret etti

Tutulmaz ve Zeybek, 50 yıllık ustayı ziyaret etti

İlyas Özbay 50 yıldır ahşaba şekil veriyor. Afyonkarahisar’daki camilerin minberleri, mihrapları, mahfileler onun usta ellerinden çıkıyor. Ahşabı adeta sanat eserine dönüştüren 50 yıllık usta İlyas Özbay’ı Ağaç İşleri Odası Başkanı Suat Dilar ve ESOB Başkanı Abdülkadir Konak ile birlikte ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Özbay’dan mesleği hakkında bilgiler aldı. […]

İlyas Özbay 50 yıldır ahşaba şekil veriyor. Afyonkarahisar’daki camilerin minberleri, mihrapları, mahfileler onun usta ellerinden çıkıyor. Ahşabı adeta sanat eserine dönüştüren 50 yıllık usta İlyas Özbay’ı Ağaç İşleri Odası Başkanı Suat Dilar ve ESOB Başkanı Abdülkadir Konak ile birlikte ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Özbay’dan mesleği hakkında bilgiler aldı.


Asırlık usta İlyas Özbay’ın ortaya çıkardığı eserlerini inceleyen Vali Mustafa Tutulmaz, Özbay’dan ahşap eserlerin yapım aşamalarını dinledi. Kullanılan makine ve ekipmanları da inceleyen Vali Tutulmaz, ahşap ustası İlyas Özbay’ı ortaya çıkardığı her biri adeta sanat eseri olan ahşap ürünleri için tebrik etti.


Ahşabı detaylı işçilikle süsleyen İlyas Özbay’da nazik ziyareti için Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür ederek, Vali Tutulmaz’a 3 boyutlu resminin yer aldığı bir tablo hediye etti.


2. Küçük Sanayi sitesinde mobilya işi ile uğraşan diğer esnafları da ziyaret eden ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek esnafa hayırlı işler dileyerek kazançlarının bereketli olması temennisinde bulundu.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı