• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Ülkemizin yerli ve milli sendikasıyız”

“Ülkemizin yerli ve milli sendikasıyız”

11. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren Demiryol-İş Sendikası Afyonkarahisar Şubesi, yoğun bir katılım ile yapıldı. Programa Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, AK Parti Milletvekilleri Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven, MHP Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, […]

11. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren Demiryol-İş Sendikası Afyonkarahisar Şubesi, yoğun bir katılım ile yapıldı. Programa Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, AK Parti Milletvekilleri Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven, MHP Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, DP İl Başkanı Gürcan Şensoy, Belediye başkan adayları, STK temsilcileri, delegeler ve çok sayıda davetli katıldı.


 


 


Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Muharrem Uslu, Tür-İş’i kesinlikle yerli ve milli sendika olduğunu belirterek, “Ben inanıyorum ki bu meclislerde ülkemize ve çalışanlarımıza karşı faydalı şeyler çıkacak. Uzun süre bakıldığında devlet demir yollarımız insanlarımızın erişiminde mağdur olmuş. Fakat son 15 yıl içinde bu giderilmeye çalışılmıştır. En çok bütçe demiryollarına ayrıldı. Demiryollarına ayrılan bütçe ile projeler hayata geçince Afyon demiryolları bakımından merkez olacaktır. Hızlı trende de en önemli merkezlerden birisi olacaktır. Bunun farkındalığını ifade etmek istiyorum. Diğer illere oranla atölyelerimiz birinci ve ikinci geliyor. Ben sendika başkanı olarak gurur duyuyorum. İşin başında duranların önemli şeyler yaptığı düşünüyorum. Sayın vekillerim biz sendika olarak üretimden yana olduğumuzu ifade ediyorum. Tür-İş kesinlikle yerli ve milli sendikadır. Biz bu anlayışla her yerde çalışmaya çalışıyoruz” dedi.


 


“STK’lar ile önemli ilişkilerimiz oldu”


Genel kurula katılan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 10 yıllık görev süresinin dolmak üzere olduğunu belirterek STK’lar ile önemli ilişkilerde bulunduğunu kaydetti. Çoban, “10 yıllık süre içerisinde STK’lar ile önemli ilişkilerimiz olduğunu dile getiren Çoban, son dönemde demiryollarına yapılan yatırımlarına da değindi. Çoban, “2002 yılına kadır demiryollarında duraklamalar oldu. Fakat 2002 yılından sonra bir atılım gerçekleşti. Eski Cumhurbaşkanlarımızdan Turgut Özal’da demiryollarına önemli yatırımlar kazandırdı. 2002 yılından sonra ülkemize ciddi yatırımlar yapıldı. Demiryollarında sendikadan bu güne kadar görev yapanlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


 


“Bürokrasinin etkisi bazen hükümetleri bile aştı”


MHP Milletvekili Mehmet Taytak, özellikle Şube başkanı Uslu’nun konuşmasının şeffaf ve anlamlı olduğunu belirtti. Taytak, adaletli olmanın insana feraset kattığını söyledi. Taytak, “Sıkıntıları ve problemleri biliyoruz. Çalışan kardeşlerimize doğru ortamlar sağlamak bizim görevimiz. 2002 yılından sonra demiryollarının iyi olduğunu ifade etti Burhanettin bey. 2002 yılından öncede önemli yatırımlar ve hizmetler oldu. Hızlı trenle ilgili projeler hazırlanmıştı. Fakat ihale programları nedeni ile sıkıntılar yaşandı. Özellikle bürokrasi alanında sıkıntılar oluştu. Türkiye zaman zaman raydan çıkartıldı. Bürokrasinin etkisi bazen hükümetleri bile aştı. Bizlerde bürokrasiden muzdaripiz. Devletin çizgileri vardı. Türk milletinin ruhuna uygun sistem ise budur ve anında hizmetlerin yapılmasıdır. Biz bu süreçte Cumhurbaşkanlığı başkanlık sistemini milletimizin desteği ile geçti” dedi.  


 


 


“Afyon-İzmir hızlı trenin Mart’ta rayları döşenecek”


AK Parti Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, 11. Olağan Genel kurulun hayırlara vesile olmasını diledi. Muharrem Uslu’nun sıkıntıların çözümü konusunda takipçi olduğunu belirten Yurdunuseven, “Cumhurbaşkanlığı sisteminin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Demiryolları alanında yapılan yatırımlar ortadadır” dedi. Genel kurulda konuşan AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, yapımı devam eden Afyonkarahisar-İzmir hızlı tren çalışmalarında Afyonkarahisar-Ankara hattının raylarının Mart ayında döşeneceğini vurguladı. Özkaya, “Dostlar soracaklar ve bazen Afyon basınında bir kısım arkadaşlar ‘Efendim hızlı tren ne oldu. Bir sıkıntı mı var’ diye soruyorlar. Bende buraya gelirken TCDD genel müdürümüz İsa Apaydın’ı aradım ve kendisini görüştüm. Allah nasip ederse şu anda çalışmalar devam ediyor. Raylarda Mart ayı itibariyle döşenmeye başlanacak, hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız hızlı trenle ülkemizi buluşturdu. Hızlı tren çalışmalarına verilen önem arttı. Ayrıca Afyonkarahisar’da da önemli çalışmalara imza atıldı ve atılmaya devam edecek” dedi. Konuşmaların ardından seçilere geçildi. Tek liste halinde seçimlere giren mevcut başkan Uslu, delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden görev seçildi.


 


“Türkiye’nin mesafe alabilme imkanı yoktur”


DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, insanların kendilerine sorular sorması gerektiğini ifade etti. Uysal, “Küresel rekabet içerisinde rekabetin tarihin milletlerin rekabet olduğu bilinciyle bir ülkenin bulunduğu coğrafyada yeniden kendisini orta ölçekli bir güç olarak toplayabilecek imkanları sistematik olarak değiştirebilir. İnanıyorum ki kısa vadede de bu farkı ortaya koyacaktır. Ama tarihi geriye doğru akıtırsa sana farklı bir istikamette gittiğimizi de bu şehirde düşmek isterim. Elbette siyasetin içerisinde rekabet eden unsurlar kendi cephelerinden kendi kaderini kendi propagandalarını da yapacaklardır. TBMM başta olmak üzere demokratik modelimizin problemlerinin daha da ağırlaştı. Bir sürece kişileri merkeze alarak yapılacak sistem değişikliği bile bilemeyeceğimiz bir düzenlemelerle Türkiye’nin mesafe alabilme imkanı yoktur. İstinat noktasını millete koymadan bugün yapısal olarak bireylere ve millete siyaseti bizim yapısal engelliler oluşturduğumuz böyle bir süreç içersinde problemlerimizi başta da altını çizmeye çalıştım. Doğru sorular sormak önemli” diye konuştu. >>Hayati Kanat


 


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı