• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Uysal; “Külfeti omuzlamış, nimeti millete teslim etmiş bir isimdi Demirel”

Uysal; “Külfeti omuzlamış, nimeti millete teslim etmiş bir isimdi Demirel”

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, 9.Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in 6. Ölüm yıldönümünde İslamköy’de yer alan Anıt Mezardaydı. Genel Başkan Uysal burada düzenlenen Anma Töreninde bir konuşma yaparak “Bugün yaşadığımız vasata sebep olanlara her gün bir Demirel sözü ve başucu kitabı olarak kendisinin başarılarla dolu hayatını tavsiye ediyoruz” dedi. HAKKI OLANA HAKKINI TESLİM ETMİŞ […]

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, 9.Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in 6. Ölüm yıldönümünde İslamköy’de yer alan Anıt Mezardaydı.

Genel Başkan Uysal burada düzenlenen Anma Töreninde bir konuşma yaparak “Bugün yaşadığımız vasata sebep olanlara her gün bir Demirel sözü ve başucu kitabı olarak kendisinin başarılarla dolu hayatını tavsiye ediyoruz” dedi.

HAKKI OLANA HAKKINI TESLİM ETMİŞ BİR İSİM DEMİREL

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, törende yaptığı konuşmada şunları ifade etti:“Cumhuriyet değerlerinin, vatan ve millet aşkının, “Büyük Türkiye” özleminin ve bir zamanlar vatandaşlarına eşit fırsatlar sunan bu güzel ülkenin yetiştirdiği, hayatı ve hayalleri ile öykünülecek devlet adamı, 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in ölüm yıldönümü bugün. Türkiye’nin her karış toprağında hizmetleri ile Türk siyasetinde zekası ile, milletin gönlünde sevgisi ile yaşamaya devam eden bir büyük lideri anıyoruz bugün. Liderlik etmenin yumruğunu değil dişini sıkmak olduğunu, sabrı, azmi bilen, nimet külfet dengesinde külfeti omuzlamış, nimeti millete, hakkı olana teslim etmiş bir isim Demirel.”

“Sosyal devletin gereğini işletmişti”

Uysal; “Hatırlamayanlar için şöyle de izah etmek lazım; bugün ek bir maliyetle karşılaşmadığınız, kullandığınız için ayrıca ödeme yapmadığınız hizmetlerin mimarı, yani sosyal devletin gereğini işleten isimdir Demirel. Kendi ifadesi ile “eşit fırsatlarla”, cumhuriyetin kendisine ve kendisi ile birlikte bir dönem bu ülkede herkese sunduğu ayrıcalıklarla çobanlıktan cumhurbaşkanlığına bir başarı hikayesinin jönüdür. Ataletle değil her daim adaletle davranmayı bilmiştir; adalet yerini bulduğunda kendisi zarar görecek olsa dahi. Yaşanan türlü sıkıntılarda bir mesul aramaya girişmemiş, Hz Ömer’in anlayışı ile Fırat’ın kenarında da, Sakarya’nın kenarında da, Gediz’in kenarında da olan her şeyden dolayı ilahi bir mesuliyet bilinci ile muamelede bulunmuştur.

“HOŞGÖRÜ İÇİN ENFES BİR MİSALDİR”

“Türlü isimlerle adlandırılır; yaptığı dev yatırımlarla “Barajlar Kralı” diyen de olmuştur, zekasına atıfla başarılı olanı nitelemek için “Demirel gibi” tasvirine konu da olmuştur. Ancak en bilineni ve milletin tevdi ettiği en halis olanı “Baba” sıfatıdır.  Bu millet, evladını ayırmayan bir baba gibi kendisine oy verse de vermese de bu ülkenin vatandaşı olduğu bilinci ile herkese aynı yaklaşması dolayısıyla kalben bir atıfla ona “baba” demiştir. Bugün “hoşgörü” için enfes bir misaldir kendisi. Kendisine yönelik her türlü eleştiriye hoşgörü ile yaklaşmıştır.”

“ÜLKESİ İÇİN EMEK VERMİŞTİR”

Günümüz sorunları için yıllar önce söyledikleri ile hala çalışan liderdir; ülkesi için emek vermeye devam etmektedir. Bıraktığı her eser aynıyla vatana hizmet etmektedir. Hasılı bu tarafıyla dahi Demirel ölmemiştir. Eserleri ile hizmetleri ile milletin takdirini toplamaya devam eden, bizlere 60 yıl öncesinden söyledikleri ile güçlü ve kararlı bir vizyon, gelecek inşasında yardım eden, zekası ile öykünülen, milletin duyduğu sevgi ile imrenilen 9. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız, Türk Siyaseti’nde dün de bugün de bir bilirkişi vasfı taşıyan mümtaz isim Süleyman Demirel’i rahmetle ve her gün daha büyük bir özlemle anıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı