• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Uyuşturucu ile mücadele masaya yatırıldı

Uyuşturucu ile mücadele masaya yatırıldı

 Toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, İl Emniyet Müdür Vekili Zafer Ünüvar, İlçe Kaymakamları, ilimiz merkezi ile ilçelerimizdeki Köy ve Mahalle Muhtarları ile Kurum Müdürleri katıldı.  Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz; “Hepiniz hoş geldiniz. Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele […]

 Toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, İl Emniyet Müdür Vekili Zafer Ünüvar, İlçe Kaymakamları, ilimiz merkezi ile ilçelerimizdeki Köy ve Mahalle Muhtarları ile Kurum Müdürleri katıldı.


 Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz; “Hepiniz hoş geldiniz. Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele konulu toplantı nedeniyle sizlerle birlikteyiz. Çağımızın ve günümüzün en büyük problemlerinden birisi bağımlılıktır. Artık bağımlılık sadece uyuşturucu olarak da algılanmıyor. Uzun süre teknoloji ile ilgili olmak, teknolojik cep telefonu, bilgisayar, oyunlar bunlarla birlikte olmak da bağımlılığın bir yönü olarak karşımıza çıkmaktadır. Belki bunlar insanların özel hayatı bunları da çok fazlada irdelemeyelim diyebiliriz. Ancak belli bir aşamadan sonra bu bağımlılık toplumun genel asayişini, huzurunu ve güvenliğini büyük bir şekilde tehdit etmeye başlıyor. Bilhassa uyuşturucu kullanımıyla ilgili önemli sıkıntılar her geçen gün toplumumuzda ve dünya toplumunda problem olarak karşımıza çıkıyor. Bugüne kadar uyuşturucuyu çok önemsemeyen batı ülkelerinde bile artık nasıl mücadele edebiliriz anlayışı ve çalışmaları ön plana çıkmaktadır. Hollanda’da uyuşturucu ile ilgili mücadelede yeni bir metodu uygulamaya başladılar. Hollanda’da uyuşturucu serbest bir şekilde alınıp, satılıp ve kullanılmakta idi. Ancak orada bile artık bunun bu şekilde devam edemeyeceğini, sonlandırılması ya da en azından azaltılması gerektiği yönünde bir anlayış gelişmeye başlamış ve yeni programlar uygulanmaya konulmuştur. ”dedi.


 Güvenlik Güçlerimiz Uyuşturucu ile Eskiyle Kıyaslanmayacak Bir Şekilde Mücadele Ediyor Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın uyuşturucu kullanımının en aza indirilerek tamamen yok edilmesi yönünde gayret gösterdiğini ifade eden Vali Tutulmaz; “Kendi ülkemiz açısından bakarsak bu geçmiş 5 yılla bugünü kıyaslarsak uyuşturucu kullanımında çok ciddi bir artış olduğunu görüyoruz. Ayrıca uyuşturucu ile mücadelede de çok ciddi artışlar var. Güvenlik güçlerimiz uyuşturucu ile eskiyle kıyaslanmayacak bir şekilde mücadele ediyor. Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız uyuşturucu kullanımının en aza indirilerek tamamen yok edilmesi yönünde gayretler gösteriyor. Rakamlarda bunları ortaya koyuyor. Ancak geldiğimiz noktada hala bunun ciddi bir problem olarak devam ettiğini açıkça görüyoruz” dedi.


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı