• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vali Tutulmazdan tatlı sert uyarı

Vali Tutulmazdan tatlı sert uyarı

Afyonkarahisar’da ki bir alış veriş merkezinde yer alan restaurant’ta gerçekleştirilen yemeğe Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkanı adayı Mehmet Zeybek, Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Salih Sel, yönetim kurulu, teknik heyet, futbolcular ve kulüp personeli katıldı.   “Bulunduğumuz ortamdan kurtulmalıyız” Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Salih […]

Afyonkarahisar’da ki bir alış veriş merkezinde yer alan restaurant’ta gerçekleştirilen yemeğe Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkanı adayı Mehmet Zeybek, Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Salih Sel, yönetim kurulu, teknik heyet, futbolcular ve kulüp personeli katıldı.  


“Bulunduğumuz ortamdan kurtulmalıyız”


Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Salih Sel, yemekte açılış konuşması yaparak  “ Biz bir aileyiz o yüzden bu şekilde bahsediyorum. İkinci yarı maçları başlamadan önce yöneticimiz Ali Şahin böyle bir yemek organizasyonu yaptı. Ben kendisine teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ikinci yarıya sekiz arkadaşımız ile yolları ayırarak başladık ve şu anda aramıza yeni katılan altı arkadaşımız var, bir iki görüşme yaptığımız oyuncular da var ve inşallah bu bulunduğumuz ortamdan bir an önce kurtulmak için el birliği ile sizler ile beraber buradan kurtulacağımıza ben can-ı gönülden inanıyorum. Çünkü sizler ile beraber biz çok şeyler başardık. Ben gene aynı başarıyı göstereceğinize Can-ı gönülden inanıyorum. Ben inşallah ikinci yarının kazasız belasız ve iyi bir performans göstererek Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımıza biraz evvel söylediğim gibi üç maç üst üste aldığınız zaman ligde durum tamamen değişiyor” dedi.


“Neden Play Of oynamayalım”


Afjet Afyonspor’lu oyunculardan Nazmi Candoğan ile sezonun ne zaman sona ereceği üzerine de konuştuklarını hatırlatan Başkan Sel, “Nazmi ile konuştuğumuzda belli olmayacağını söyledim. Başarı sağlayacağınız maçlar ile 27 Mayıs’ta final oynamıştık. Yani üç maç üst üste aldığınız zaman potaya girme ihtimalimiz çok kuvvetli. İnşallah ilk hedefimiz öncelikle bu bulunduğumuz sıralamadan yukarıya doğru tırmanmak, daha sonraki hedefimiz de mümkün olursa play-off oynamak. Ben, hepinizce ikinci yarıda başarılar diliyorum. Allah sakatlık göstermesin inşallah el birliği ile beraberce sezon sonunda mutlu sona ulaşırız diyorum ve hepinize teşekkür ediyorum1 diyerek sözlerini sonlandırdı. 


“İşi ciddiye almamı şart”


Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Salih Sel’in ardından konuşmalarını gerçekleştiren Vali Mustafa Tutulmaz ise, “ Yeni dönem hepimize hayırlı olsun. Başarının birinci şartı bugüne kadar hayatta gördüğüm şey şu, hedefe odaklanmak gerekiyor ve işi ciddiye almak gerekiyor, beyinde de buna hazır olmak gerekiyor. Eğer beynimiz başarıya hazır değilse, kendinizi başarıya ulaşacağız diye kodlamadıysanız başarı gelmez bunu açık söyleyeyim. Sizin bugün ve yarın şunu açıkça söylemeniz lazım, biz öncelikle bu ligde kalacağız ve mümkünse çok iyi bir konumda ilk 6’da tamamlayacağız demeniz lazım. Eğer bunu diyemiyorsanız, o zaman başarı gelmez bu bir bir daha iki” dedi.


“Siz iyi olursanız Afyonspor’da ayakta kalır”


Açıklamalarına devam eden Vali Tutulmaz, “İşin ikinci yönü burası bir işletme, bunu böyle düşüneceksiniz. İşletmede çalışanlar var, yöneticiler var. Şu anda sizler çalışanlarsınız. Eğer işletmeye artı değer katarsanız işletme de kazanır siz de kazanırsınız. Eğer işletmeye artı değer katamazsanız sizde gidersiniz işletme de gider bunu böyle görün. Bunu çok açık bir şekilde belki böyle söylememişlerdir size ben bu kadar açık söylüyorum Afjet Afyonspor’un ayakta kalabilmesi sizin başarınıza bağlı, sizin de ayakta kalabilmeniz yine sizin de başarınıza bağlı. Sekiz arkadaş gitti, niye gitti? Çünkü bir sıkıntı vardı, başarıda problem vardı o zaman bu başarısızlık olursa gelecek yıl bu grubun yarısı yine gider. Onun için şuna odaklanmamız lazım il olarak, taraftar olarak, yönetim olarak, futbolun teknik kademesi olarak ve bu işi sahada yapan sizler olarak başarıya odaklanmamız lazım. Başka bir alternatifin olmadığını bilmemiz lazım. Biz normalde diyelim ki ilk dönem bir birim çalışıyor ve ter akıtıyorsanız şimdi bu ter iki birim olacak. Şartlarınızı zorlayacaksınız. Bunlar olmadan şu anda bir de geriden başlıyoruz yani önce eşit şartlarda başladık, şu anda geriden başlıyoruz. Geriden başlayıp daha ileriye gidebilmemiz için daha çok efor kaydetmemiz lazım. Bunu size muhakkak söylediler fakat bir de ben söyleyeyim” ifadelerine yer verdi.


“Biz görevimizi yapıyoruz artık son söz sizde”


Şahsi olarak sezonun ikinci yarısında takımın başarılı olacağına inandıklarını da kaydeden Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, “ Aslında şartlar hep bizim lehimize. Elazığspor dağıldı, her ne kadar dört yedik yani o gün ben maçı seyretmedim açık söyleyeyim stattaydım fakat maçı izlemedim telefona baktım hep çünkü maç izlenecek şekilde değildi. Onu açık söyleyeyim bugün belki çok açık konuşuyoruz bunu söylememiz lazım izlenecek şekilde değildi maç. Bana bir 60 dakika internette gezme fırsatı verdiniz. Şimdi bu dönemde bunları inşallah yaşamayacağız. Fakat yaşamayacağız demekle olmuyor, biz üzerimize düşeni yapıyoruz yapacağız fakat artık şu andan itibaren sözü söyleyecek olan teknik heyet ve sizlersiniz. Kafa kafaya vereceksiniz, daha çok çalışacaksınız, daha çok uğraşacaksınız ve bu milletin başını öne eğdirmeyeceksiniz.  Bu milletin başı öne eğilmediği zaman sizin de başı öne eğilmez. Kulüpte gider, sizde gidersiniz. Birlikte gideriz.” İfadelerine yer verdi.


“SORUNSUZ BİR SEZON GEÇİRMENİZİ DİLİYORUM”


Vali Mustafa Tutulmaz, “ Düşmüş bir takımın oyuncusu olarak hayatta gelebileceğiniz konum ile ligde kalmış 1.Ligde oynayan bir takımın oyuncusu olarak hayatta kalmak aynı değildir bunu sizler benden daha iyi biliyorsunuz fakat bu işi yapabilecek güçtesiniz. Teknik heyetimizin ön gördüğü doğrultuda eksiklerimiz var ise tamamlanmaya çalışılıyor,  muhakkak güçlü ve kadronun geniş olması takım açısından bir artı değerdir. Zaman zaman yorgunluklar olabiliyor, sakatlıklar olabiliyor, takımı geniş olarak algılayın ve birbirinizi rakip olarak da görmeyin, birbirinizi tamamlayıcı görün, fırsatın bir gün evvel size de geleceğini görün. Şans, fırsat çıktığında hazırlıklı olmaktır arkadaşlar. Hoca size 10 dakika imkân verdi, eğer o 10 dakikada hazırlıklıysanız kendinizi gösterirseniz ondan sonraki 90 dakikalar sizin olur fakat 10 dakika verdi 10 dakikada bir şey yapamadın o zaman suçu kendinizde daha doğrusu kendimizde arayacağız. Bizler size güveniyoruz bunu bilin tek başıma güvenmenin yetmediğini de biliyoruz. İnşallah şu stresi attığımız güzel bir yemekte bir arada oluruz diyorum sorunsuz bir sezon diliyor, herkese başarılar diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı