• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Varlık fonu satılıyor iddialarına Bakan Albayrak’tan net yanıt

Varlık fonu satılıyor iddialarına Bakan Albayrak’tan net yanıt

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, A Haber/ A Para ortak yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Varlık Fonu ile ilgili son haberleri de değerlendiren Bakan Albayrak, konunun manipüle edilerek algı oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çekti. Bakan Albayrak şöyle konuştu: ?Varlık Fonu işin uzmanı birileri tarafından, SPK’nın almış olduğu kararın çok rahat anlaşılması gerekirse, bilinçli manipülasyonla sosyal medya […]

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, A Haber/ A Para ortak yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Varlık Fonu ile ilgili son haberleri de değerlendiren Bakan Albayrak, konunun manipüle edilerek algı oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çekti.

Bakan Albayrak şöyle konuştu:

?Varlık Fonu işin uzmanı birileri tarafından, SPK’nın almış olduğu kararın çok rahat anlaşılması gerekirse, bilinçli manipülasyonla sosyal medya üzerinden algı oluşturmaya çalışmış. Varlık Fonu’nun satılmasıyla ilgisi yok. Tam tersine Varlık Fonu’nda 50-100 milyar değer var ortada. Tam tersine bilançosunu daha büyütmek durumdayız. Bu noktada resmi çok net bir şekilde ifade etmek lazım..

“TÜRKİYE ÇOK DAHA NET BİR TAVIR ORTAYA KOYACAK”

Bilgi kirliliği üzerinden oluşturulmaya çalışılan algı ne olursa olsun Türkiye’nin sağlam temeller üzerinde olduğunu bileceğiz. Kukla mı, kuklacı mı, taşeron örgütler mi, arkasındaki güçler mi? Türkiye çok daha net bir tavır ortaya koyacak. Seçimden sonraki sürecimiz çok daha olumlu geçecek. Türkiye üreten bir ülke. Üretmenin en önemli göstergesi er meydanı, o da ihracat.

Berat Albayrak’tan Trabzon’da önemli açıklamalar

ÖNEMLİ ADIMLAR ATILACAK

Türkiye bütçe, harcama disiplininde, bütçe performansınında, kıdem tazminatı reformu, varlık fonu ile birlikte istikrar fonu diyebileceğimiz Türkiye’nin stratejik yapılarını da içine alabilecek yeniden yapılanma süreciyle birlikte, daha da ötesinde özellikle üst kredi komitesi mantığıyla bankacılık sektöründeki kredi profilini ağırlıklı olarak ihracat, imalat, üretim, istihdam odaklı cazip bir şekilde kılacak bir iklimde daha da yakından takip ederek, kısa, orta, uzun vadeli çok önemli adımlar atacağız.

“BUNLAR TÜRK MİLLETİNİ TANIMAMIŞLAR”

Türkiye’nin bilançosu sağlam. Kamu çok sağlam, diğer alanlarda da sağlam. Küresel pastadan payımız artınca rahatsız oldular. Türkiye üreten ekonomisiyle, rekabet avantajıyla bugüne kadar 9 milyondan fazla kişiye iş üretiyor. Türkiye’nin maruz kaldığı saldırı da ortada.

Toplumumuz bu mücadeleyi her türlü ortamda verecek cesareti sergiliyor. Bir avuç azınlık, operasyon peşinde koşan, aklına koyan birileri bunu düşünüyorsa Türk milletini ya tanımamış, ya hala küçük görmeye devam ediyor, ya da üçüncüsünü söylemeyeyim.

“SOSYAL MEDYADA ŞİRKETLER BATIYOR MESAJLARI ATIYORLAR”

Bu memleketin bir konusu olduğu zaman subjektif bir şekilde sahiplenme isteğidir yerli ve milli olmak. Konu benim ülkemse ben tarafım. Bu güruha hizmet eden bir tanesi sosyal medyada mesaj atmış, işte THY batıyor vs. diye. Siber güvenlik üzerinden savcılarımızla irtibata geçerek hemen tayin ettik. Mersin’de yakalanmış. Fotoğraflarını gördüm, af edersiniz ahır gibi bir yerde.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı