• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ya tedbirlere daha sıkı uyar sokağa çıkarız ya da eve kapanırız

Ya tedbirlere daha sıkı uyar sokağa çıkarız ya da eve kapanırız

Corona virüs risk haritası kırmızı ve turuncuya boyandı. Yani Türkiye’nin büyük bölümü yüksek ve çok yüksek riskli grupta. Haftalardır orta risk gurubunda yer alan Afyonkarahisar son açıklanan tabloda yüksek risk gurubuna geçti. Tablo gittikçe kötüleşiyor. Lütfen hepimiz daha duyarlı davranalım. Bir önceki haritada mavi yani düşük riskli olan doğu illerinde de renk, maviden sarıya geçti. […]

Corona virüs risk haritası kırmızı ve turuncuya boyandı. Yani Türkiye’nin büyük bölümü yüksek ve çok yüksek riskli grupta. Haftalardır orta risk gurubunda yer alan Afyonkarahisar son açıklanan tabloda yüksek risk gurubuna geçti. Tablo gittikçe kötüleşiyor. Lütfen hepimiz daha duyarlı davranalım.

Bir önceki haritada mavi yani düşük riskli olan doğu illerinde de renk, maviden sarıya geçti. Düşük riski belirleyen mavi renkli tek bir il kaldı, o da Şırnak.

YÜKSEK RİSKLİ İLLER ARASINA GİRDİK

Tabloda Afyonkarahisar’da yüksek risk grubuna yer alan iller arasında yerini aldı.  Çok değil bundan birkaç ay önce şehrimiz düşük iller arasında yer alıyordu. Tabi o zamanlar bu gurur hepimizin diyerek başlık atmıştık ve uyarmıştık, “lütfen tedbirlere daha sıkı uyalım” diyerek birde uyarıda bulunmuştuk. Aradan geçen birkaç hafta içerisinde şehrimiz rengini sarı renkten, turuncu renge boyadı, yani düşük riskli iller arasından çıkıp yüksek riskli iller arasına girdik.

SORUNUZA  HIFZISSIHHA KURULU CEVAP VERECEĞİNDEN EMİNİN OLABİLİRSİNİZ

Tedbirlere riayet etmezsek,maske, mesafe ve hijyen kurallarına daha sıkı uymazsak, kalabalık gruplar oluşturursak, turuncu rengide geride bırakıp kırmızı renge bürünebiliriz. İşte o zaman da yeniden en başa döneriz. Tabii ki de en başa dönersek ne olur sorusu sormak sizin de hakkınız, sorunuzun cevabını da İl Hıfzıssıhha Kurulu alacağı tedbirlerle cevaplayacağından eminin olabilirsiniz.  Şu anda Yüksek risk grubunda yer alan illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma 21.00 – Cumartesi 05.00 saatleri arasında Cumartesi günü saat 21.00’de başlayıp pazar gününün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’debitecek şekilde uygulanacak. Çok yüksek risk grubunda yer alan illerde ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma günü saat 21.00’debaşlayıp Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacak.

NORMALLEŞMEDEN DAHADA UZAKLAŞMAYALIM

Afyonkarahisar’da cumartesi günleri hafta sonu yasağı yok. Ancak bu duruma daha iyiye ya da daha kötüye taşımak bizlerin elinde. Uymadığımız her tedbir, bizleri normalleşmeden daha da uzaklaştırıyor. Hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Lütfen hep birlikte güzel günlere ulaşmak için elimizden gelen gayreti gösterelim ve kendi kendimizi denetleyelim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı