• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yapılandırmaların devamı için son gün 28 Şubat

Yapılandırmaların devamı için son gün 28 Şubat

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni (ABYD) ziyaret eden SGK Afyonkarahisar il Müdürü Samet Fidan, SGK borç yapılandırmaları ve ödeme takvimi ile ilgili uyarılarda bulundu. ABYD Başkanı Sezer Küçükkurt’u kurum temsilcilerinin derneklerini ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Afyonkarahisar Sosyal Güvenlik İl Müdürü Samet Fidan ve SGK Özel Kalem Mehmet Ali Genç basın camiasındaki birliktelik çalışmalarını takdirle izlediklerini, […]

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni (ABYD) ziyaret eden SGK Afyonkarahisar il Müdürü Samet Fidan, SGK borç yapılandırmaları ve ödeme takvimi ile ilgili uyarılarda bulundu. ABYD Başkanı Sezer Küçükkurt’u kurum temsilcilerinin derneklerini ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Afyonkarahisar Sosyal Güvenlik İl Müdürü Samet Fidan ve SGK Özel Kalem Mehmet Ali Genç basın camiasındaki birliktelik çalışmalarını takdirle izlediklerini, Basın Yayın Derneği’nin önemli çalışmalara imza attığını dile getirdiler.


YAPILANDIRMA HAKKI BOZULMUŞ OLANLARA YENİDEN GÜN DOĞDU


Bu vesile ile basın mensuplarına SGK’nın uygulamalarıyla ilgili bilgiler veren SGK İl Müdürü Samet Fidan, “Geçen yıl çıkartılan 7143 sayılı yasaya göre yapılan yapılandırmalarda gelinen bir süreç var. Bu süreçte taksitler veya peşin olarak ödemeyi seçen işverenlerimiz artı BAĞKUR sigortalılarımız bazı nedenlerden dolayı yatıramadığı taksitlerini yapılandırma hakkı kazandılar. Aralık ayının sonunda 7159 sayılı kanun çıktı. Bunda da şöyle bir kolaylık, bir ihya tanındı. 28 Şubat tarihine kadar daha önceden yatmamış veya eksik olarak yatırılıp da yapılandırma hakkı bozulmuş olan işverenlerimiz ve BAĞKUR sigortalılarımız 28 Şubat tarihine kadar bu primleri yatırmaları halinde yapılandırmalarının bozulmayacağı, haklarının devam edeceği bir süreçteyiz. 28 Şubat tarihi son gün. Önümüzdeki hafta Perşembe günü bu süreç bitecek. Hem Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği aracılığıile de bunu kamuoyuna bir daha hatırlatma düşüncesiyle bu ziyareti de gerçekleştirdik. Afyon halkından SGK’ya prim borcu olan ve bunu yatırma gayretinde olan vatandaşlarımıza ve işverenlerimize bu süreyi tekrar hatırlatarak bu avantajları kaybetmemelerini yapılandırma haklarına devam etmelerini istiyorum.” ifadelerine yer verdi.


“GSS’LİLER SAĞLIK YARDIMLARINDAN YARARLANABİLECEK VEYA EMEKLİLİK HAKLARINA KAVUŞACAKLAR”


Yapılandırma haklarına tekrar devam etmek isteyenlere bir çağrıda bulunan İl Müdürü Fidan, “Bu haklar tüm ödemelerle ilgili. Yapılandırma başvurusu yapılıp, ödenmeyen veya eksik ödenen kısımla alakalı. İşverenlerimiz veya genel sağlık sigortalılarımız bu hakkını kaybetmeden devam ettikleri takdirde işverenlerimiz SGK veya diğer bakanlıklara sundukları istihdam teşviklerinden yararlanacaklar. İstihdam teşviklerinden yararlanmak demek, şu anda primlerin bir çoğu devlet tarafından veya İŞKUR tarafından ödeniyor. Bunlardan yararlanacaklar. Genel sağlık sigortalıların bu primleri yattığı takdirde sağlık yardımlarından yararlanmaya devam edecekler veya geçen sene ihya başvurusu yaptığı takdirde yatırılmayan primlerden dolayı diğer şartlarını da tamamlarsa bu primleri yatırabilirlerse emeklilik haklarına kavuşacaklar. Bunu da ben Afyon kamuoyuna tekrar hatırlatmak istiyorum. Sonuç hem emeklilik, hem sağlık yardımı, hem de istihdam teşvikleri ve borcu yoktur yazısı sonuç onları ifade ettiğinden dolayı güzel bir hak. Bunları kullanmalarını istiyorum” dedi.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı