• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yatırımlarımız ve çalışmalarımız devam edecek

Yatırımlarımız ve çalışmalarımız devam edecek

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Zeybek; “Kurallara riayet ettikten sonrada inşallah bunun üstesinden çok rahatlıkla geleceğimize inanıyorum” dedi. Zeybek; “. Zor bir süreçten geçiyoruz.  Sağ olsun esnafımız alınan kararlara uyuyorlar riayet ediyorlar” ifadelerini kullandı. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek koronovirüs nedeniyle yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Belediye olarak da biz […]

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Zeybek; “Kurallara riayet ettikten sonrada inşallah bunun üstesinden çok rahatlıkla geleceğimize inanıyorum” dedi.

Zeybek; “. Zor bir süreçten geçiyoruz.  Sağ olsun esnafımız alınan kararlara uyuyorlar riayet ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek koronovirüs nedeniyle yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Belediye olarak da biz ilk günden itibaren ekiplerimizle dezenfektan işlemlerini birinci vazifemiz olarak gördük diyerek sözlerine başlayan Zeybek; “Belediyemizin tüm birimlerini, toplu taşıma araçlarımızı, camilerimizi,  ulaşabildiğimiz okullarımızı, resmi kurumları, Devlet Demir Yollarını, talep edilen her yeri dezenfektan etmeye gayret sarf ettik. Üzerimize düşenin fazlasını arkadaşlarımız gerçekleştirdiler. Hala da bu dezenfektan işleminde talep olursa yerine getiriyorlar” dedi.

ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Zeybek; “Muhtarlıklarımızı, insanlarımızın çok olduğu alanları bilhassa es geçilmeden dezenfektan işlemlerine devam ediyorlar. Zor bir süreçten geçiyoruz. Şuna şükrediyoruz: tabi korana virüsten kurtulmanın 14 kuralı var. bunları vatandaşlarımıza bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Vatandaşlarımız bu kurallara lütfen uysunlar. Ellerinizi sık sık su ve sabun ile en az 20 saniye boyunca ovarak yıkayın. Soğuk algınlığı belirtileri gösteren kişilerle aranıza en az 3-4 adım mesafe koyun. Bulunduğunuz ortamları sık sık havalandırın. Kıyafetlerinizi 60-90°C’de normal deterjanla yıkayın. Ateş, öksürük, nefes darlığı gibi şikayetleriniz varsa, maske takarak bir sağlık kuruluşuna başvurun. Ellerinizle gözlerinize, ağzınıza ve burnunuza dokunmayın. Yurt dışından dönüşte ilk 14 günü evinizde geçirin. Öksürme veya hapşırma sırasında ağız ve burunu tek kullanımlık mendille kapatın, mendil yoksa dirseğin iç kısmını kullanın. Yurt dışı seyahatlerinizi iptal edin ya da erteleyin.  Kapı kolları, armatürler, lavabolar gibi sık kullandığınız yüzeyleri su ve deterjanla her gün temizleyin. Tokalaşma, sarılma gibi yakın temaslardan kaçının. Soğuk algınlığı belirtileriniz varsa yaşlılar ve kronik hastalarla temas etmeyin, maske takmadan dışarı çıkmayın. Hiçbir kişisel eşyanızı (havlu gibi gündelik eşyaları) ortak kullanmayın. Bol sıvı tüketin, dengeli beslenin, uyku düzeninize dikkat edin.Bu 14 kural uyulduktan sonra inşallah hasarsız ve en az hasarla atlatmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“ZABITA EKİPLERİMİZ DEVAMLI ARAZİDE”

Belediye olarak halkımızı bilinçlendirelim diye devamlı anonslarımızı saat başı veya yarım saatte bir geçiyoruz ifadelerini kullanan Zeybek; “Zabıta ekiplerimiz devamlı arazide. Toplu olarak oturulan alanlara müsaade edilmiyor. Sağolsun esnafımız alınan kararlara uyuyorlar riayet ediyorlar. Cafeler kapatıldı, berberler ve kuaförler kapatıldı. Lokantalarda yemek yenilen yerler masa aralıkları birer metre olacak şekilde boşaltıldı. Diyanet kendi çapında toplu cemaatle namaz kılmalarını belli bir süre erteledi” dedi.

AFYONKARAHİSAR’DA HENÜZ CİDDİ BİR VAKA YOK

Şu anda Afyon’da salgın diyebileceğimiz nitelikte çok şükür bir şey yok diyerek sözlerine devam eden Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “ Halkımız koyulan kurallara riayet ediyor. Ben özellikle hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu kurallara riayet ettikleri için. Belediye olarak bizde elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret sarf ediyoruz. İnsanlarımız bizim için çok önemli. Yaşlılarımız, annemiz, babamız gibi telakki ediyoruz. O şekilde yaklaşmaya gayret ediyoruz. Bir hadisi şerif var “bir insanı bilerek öldürmek bütün insanları öldürmüş gibidir”. Bir insana yardım etmek bile bütün insanlara yardım edilmiş kurtarılmış gibidir diye. Böyle bir hadisi şerif var. Biz inancımız gereği de büyüklerimizi kendimize bir emanet gibi algılıyoruz. Bilhassıl hükümetimizin almış olduğu tedbirler tavsiyeler neticesinde bire bir riayet ederek burada uygulamaya gayret sarf ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 TEMİZLİĞE RİAYET EDEN İNSANLARIMIZ GERÇEKTEN ÇOK

Sayın Cumhurbaşkanımızın tavsiyelerine gördüğümüz kadarıyla sizlerde yakından takip ediyorsunuz.  Halkımızın büyük çoğunluğu riayet ediyorlar. Temizlik zaten bizim inancımız gereği imanımızdan “Temizlik imandandır deniyor” temizliğe riayet eden insanlarımız gerçekten çok. İnancımız gereği bunu yapmak mecburiyetindeyiz. Kurallara riayet ettikten sonrada inşallah bunun üstesinden çok rahatlıkla geleceğimize inanıyorum. Ayrıca Belediye meclisinde İçişleri Bakanlığı’nın kararı var karar alınırsa iptal edebiliriz. Virüs nedeniyle yatırımlarımız ve çalışmalarımız durmayacak. Selçuk Taşkın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı