• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yıldız ile A’dan Z’ye

Yıldız ile A’dan Z’ye

Muay Thai ve kick boks spor dalında ilimize birçok büyük başarılar kazandıran Bolvadin Dövüş sanatları takımı antrenörü Hasan Yıldız, bugün Hisar gazetesine önemli açıklamalarda bulundu. Muay Thai ve kick boks spor dalı ile ilgili yaptığımız röportajda Yıldız önemli konulara değindi. Öncelikle Merhabalar. Sporun Bolvadin’de ki gelişimi ile alakalı daha çok alanınız olan dövüş […]

Muay Thai ve kick boks spor dalında ilimize birçok büyük başarılar kazandıran Bolvadin Dövüş sanatları takımı antrenörü Hasan Yıldız, bugün Hisar gazetesine önemli açıklamalarda bulundu. Muay Thai ve kick boks spor dalı ile ilgili yaptığımız röportajda Yıldız önemli konulara değindi.


Öncelikle Merhabalar. Sporun Bolvadin’de ki gelişimi ile alakalı daha çok alanınız olan dövüş sanatlarıyla alakalı kısa bir röportaj yapacağız sizlerle.


 


– İlk nasıl başladık?


Yıldız: Kapalı spor salonunda ilk olarak 2007 yılında üç arkadaşla başladık biz. Babamın boksör olmasıyla beraber benim bilgi birikimimden yararlanmak isteyen diğer iki arkadaşımızla ‘ Bize kurs verir misin’ dediler o şekilde başladık. Baktık çok rağbet olmaya başladı kursumuzu daha ileriye taşıdık. Tabi bu 2007 den 2019 yılına kadar çok zorluk çektik, gerçekten çok zorlandığımız şeyler oldu.


 


-En çok zorlandığınız bırakma noktasına getirecek sorunlar oldu mu? En çok nerelerde zorlandınız?


Yıldız: En çok muzdarip olduğumuz şeylerden bir tanesi kapalı spor salonunda ısıtma sisteminin olmaması. Bu en büyük etkenlerden bir tanesi. Bir ikincisi ise maddi zorluklar. Herhangi bir sponsorumuzun olmaması. Bize destek verecek herhangi bir sponsorumuz bulunmuyor. Bu yüzden çok sıkıntılar yaşadık ve hala yaşamaktayız  pek çok şampiyonaya katılamıyoruz. Tüm zorluklara rağmen yılmadık şampiyonalara katılsakta katılmasakta bizler bu sporu hiç bırakmadık ve bırakmayı da düşünmüyoruz.


 


– Peki Hocam aşağı yukarı 2007 den bu zamana kadar kaç öğrenci çalıştırdık?


Yıldız: Kayıtta tutulan öğrenciler var tutulmayanlar var. Misafir olarak gelip bu sporu benimseyerek devam edenler var. Bir sayı vermek gerekirse net olmamakla birlikte 2500 civarında öğrenciyle çalışma durumumuz oldu.


 


-On yıl sonra bu sporu nerede görüyorsunuz?


Yıldız: Güzel bir sponsorluk olursa ve büyüklerimiz bizleri desteklerse, sporcularımızı desteklerse biz bu sporu çok güzel yerlere getirmeyi düşünüyoruz. Bizler öyle de böyle de elimizden gelenin en iyisini zaten yapıyoruz tabi ki sponsor bulunması ve desteklenmemiz durumunda bayrağımızı üst düzey turnuvalarda dalgalandırmayı düşünüyoruz.


 


-Şu ana kadar elde ettiğiniz başarılar nelerdir?


Yıldız: Pek çok sefer Afyonkarahisar il şampiyonalarına katıldık ve dereceye girdik.Şampiyon olan öğrencilerimiz var. Ege bölge şampiyonasında yine dereceye girip şampiyon olan öğrencilerimiz var. ilerleyen süreçte sponsor olunması durumunda daha da ileriye gideceğiz.


 


– Şunu elde etmeliyiz dediğiniz kısa ve uzun vade de hedefleriniz nelerdir?


Yıldız: Bolvadin küçük bir yer ve gariban kesim çoğunlukta. Özellikle maddi imkanı olmayıp ta bu sporu çok çok güzel icra eden sporcularımız var.Burada çok yetenekli sporcular var keşke bunların elinden tutulsa. Benim hedefim bu kadim kentten en az üç dünya şampiyon çıkartmak.


 


-Sizinle alakalı elde ettiğimiz bilgilerden bu alanda Bolvadin de ilk isimlerden hatta ilk isim olduğunuzu görüyoruz bunun size kattığı avantajlar nelerdir?


Yıldız: Babam bu şehirde çok çok önceden boks branşında bu sporu yapmış ve pek çokta başarıları var. Ancak o dönem ki yine maddi imkansızlıklar ve ilgisizlikten dolayı devam ettirememiş. Daha sonra ki zamanlarda da küçük çaplı karete taekwando gibi dallarda yapılmaya çalışılmış ama uzun soluklu olamamış. Sonrasında da bizler bu bayrağı alarak ‘bismillah’ deyip bu işe soyunduk. Allah’a çok şükür en uzun soluklu olarak bu sporu yaşatmaya devam ediyoruz. Elbette bu kadar uzun süre ve ilk olmak çok güzel birşey.


 


-Değerli Hocam son olarak Afyonkarahisar ve Bolvadin halkına vermek istediğiniz bir mesaj var mıdır?


Yıldız: Gençlerimizi ve çocuklarımızı mutlaka ama mutlaka spora yönlendirmeliyiz. Hangi spor dalı olduğu hiç önemli değil çünkü spor yapmak kadar güzel birşey yok. En basitinden sağlıklı yaşamak adına bu alışkanlığı edinmeliyiz. Çocuklarımızı bu yönde destekleyelim. hangi spor dalında kurs alıyorsa mutlaka hocasını  çalıştığı ortamı mutlaka birebir gözlemleyelim. Hamza Yılmaz

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı