• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yoğun bir kitap fuarı planlıyoruz

Yoğun bir kitap fuarı planlıyoruz

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve fuarın düzenlenmesinde görev alacak olan yetkililer katıldı.Kitap Fuarı hazırlık ve değerlendirme toplantısında konuşma […]

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve fuarın düzenlenmesinde görev alacak olan yetkililer katıldı.Kitap Fuarı hazırlık ve değerlendirme toplantısında konuşma yapan Vali Tutulmaz; “Geçen yıl yapılan kitap fuarında gerek kamuoyundan, gerekse entelektüel kesimden güzel değerlendirmeler ve olumlu geri dönüşümler aldık. Kitap Fuarı gibi diğer etkinliklerde her geçen yıl yeni ve etkin çalışmalar üzerine koyarak gitmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Toplantımızda hem geçen yılda yaptıklarımızı, hem de nerelerde eksiklerimiz vardı bunları değerlendirelim. Alacağımız kararlarla bu yıl daha verimli bir fuar yapmak istiyoruz. Tabii fuar sadece bir kitap satılan yer değildir. Hatırladığım kadarıyla 60 kadar sanatçı, yazar ve düşünür burada vatandaşlarımızla söyleşide bulundular. Kitap Fuarının en güzel taraflarından biride bu oldu. Tabii öğrencilerimiz de kitaplara dokunarak aldılar, fuarda kitap standlarını gezdiler. Hepsinden önemlisi bu değerli şahsiyetleri bir haftalık sürede de olsa ilimizde misafir etmekten ve onların yıllarca biriktirdikleri tecrübeleri, kazanımları burada kısa sürede vatandaşlarımızla paylaşmalarından çok büyük mutluluk duyduk.” dedi.


 KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİN YOĞUN OLDUĞU BİR KİTAP FUARI PLANLIYORUZ


Kitap Fuarını çok yönlü düşünmemiz gerektiğinin altını çizerek sözlerine devam eden Vali Mustafa Tutulmaz; “Kitap fuarını bir kültür şöleni haline getirmemiz lazım. Geçen yıl bunun başlangıcını yaptık.   İnşallah buna her geçen yıl daha da artırarak yaparız. Bu fuarı sadece bir kitap satma gibi veya kitap alma gibi algılamamız gerekiyor. Bunu daha büyük bir şölen şeklinde kültürel etkinliklerin yoğun olduğu bir Kitap Fuarı olarak planlıyoruz. Geçen sene fuarımıza gelen yazarlarımızı okullarımızda misafir ederek öğrencilerimizle söyleşi yaptırdık. Bunun da verimli geçtiğine inanıyoruz. İnşallah bu yıl da verimli geçer. Geçen yıl eksiklerimiz ve aksaklıklarımız nelerdi, bu yıl neler yapabiliriz diye bu toplantıyı yapıyoruz. İlimizin tamamının benimseyeceği, bütün kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarımızın bu etkinlik bizim etkinliğimiz diyebileceği bir ortama sokmamız gerekiyor. Fuara sadece kamu kurum ve kuruluşları değil, tüm ilin sahip çıkması yönündeki çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Fuarımızdan istediğimiz sonuçların çıkabilmesi için kurumlararası işbirliği çok önemlidir. Bu anlamda toplantıya katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.


 Vali Mustafa Tutulmaz’ın konuşmasının ardında fuarın düzenlenmesinde görev alan yetkililer tarafından 1.Kitap Fuarı ile 12-21 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 2. Kitap Fuarı kapsamındaki projelerin anlatıldığı sunum yapıldı.Toplantı karşılıklı bilgi alışverişinin yapılmasıyla tamamlandı.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı