• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yörükzade yad günleri programı düzenlendi

Yörükzade yad günleri programı düzenlendi

Haseniyye Medresesi ve Kütüphanesinin Açılışının 110. Yılında Afyonkarahisar Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Bolvadin Belediyesi ve Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü tarafından Yörükzâde Yâd Günleri Programı düzenlendi.   Program 2 Nisan Cuma sabah namazı ile Bolvadin Alaca Caminde Dua Programı ile başladı. 3 Nisan Cumartesi günü ise 10:00’da yad programı gerçekleştirildi. Programın Açılış […]

Haseniyye Medresesi ve Kütüphanesinin Açılışının 110. Yılında Afyonkarahisar Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Bolvadin Belediyesi ve Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü tarafından Yörükzâde Yâd Günleri Programı düzenlendi.

 

Program 2 Nisan Cuma sabah namazı ile Bolvadin Alaca Caminde Dua Programı ile başladı. 3 Nisan Cumartesi günü ise 10:00’da yad programı gerçekleştirildi. Programın Açılış Konuşmaları bölümünde ilk söz Programın organizasyon başkanı ve Necat Gençlik ve Spor Kulübü YK Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Kahraman’a verildi. Kahraman sözlerine Yörükzade Ahmet Fevzi efendinin çok sık terennüm ettiği şu ifadelerle başladı. “Her işin faili Haktır, kul eliyle işlenir. Emri haksız sanma ki alemde bir çöp deprenir.” Daha sonra Yörükzade Fevzi Efendi ile yapılan çalışmalarla ilgi bilgiler veren Kahraman konuşmasına Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi (ra) den şu sözleri aktararak son verdi. “Allah’ı arayanlar onu bulan kimseleri bulurlar.”

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır konuşmasında, Yörükzade Fevzi Efendi gibi değerlerimizin toplumum farkına varmasını ve gelecek nesillere aktarılmasını ümit ettiğini ve bu gibi şahsiyetlerin günümüzde toplumun sıkıntı ve problemlerini manevi değerleri artırarak çözüm olabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı