• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YÜZME BİLMEYEN KALMASIN

YÜZME BİLMEYEN KALMASIN

  Afyonkarahisar’da, yapımına 2014 yılında başlayan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu her şeyiyle hazır hale geldi. 500 kişi kapasiteli yüzme havuzu, “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesiyle kapılarını çocuk ve gençlere açtı. Uluslar arası standartlardaki havuz, çocuk ve gençlerden sonra yetişkinlere de hizmet verecek. ilimiz kapalı yüzme havuz ihtiyacını karşılayan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun yapımı 4 yıl sürdü. […]

 

Afyonkarahisar’da, yapımına 2014 yılında başlayan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu her şeyiyle hazır hale geldi. 500 kişi kapasiteli yüzme havuzu, “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesiyle kapılarını çocuk ve gençlere açtı.

Uluslar arası standartlardaki havuz, çocuk ve gençlerden sonra yetişkinlere de hizmet verecek. ilimiz kapalı yüzme havuz ihtiyacını karşılayan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun yapımı 4 yıl sürdü. Ulusal düzeyde organizasyon ve şampiyonalara ev sahipliği yapacak olan havuz, ilk etapta ilimiz çocuk, genç ve yetişkinlere hizmet verecek.  Yapımı tamamlandıktan sonra Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kapılarını açan havuzda, ilk olarak “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi hayata geçirildi. Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında ikinci 100 günlük eylem planı içerisinde ilkokul 3 ve 4’üncü sınıfa giden öğrencilerin katılımıyla çalışmalarına başlayan havuzda uzman antrenörler tarafından yüzme dersleri veriliyor. Çocuk ve gençler dışında yetişkinler de havuzdan belirlenen günlük ve haftalık programlar dahilinde yararlanabilecek. Gençlik ve Spor İl Şube Müdürü İsmail Barın, yarı olimpik yüzme havuzuyla birlikte Zonguldak’ta yüzme sporunun daha da gelişeceğini belirterek, “Yüzme havuzumuz 4 yıllık bir çalışma sürecinin ardından “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” adlı projeyle hizmet vermeye başladı. Projemiz 3 haftadır devam eden bir proje. Kilimli ve Zonguldak güzel bir tesise kavuştu. Yarı olimpik çapta ve uluslar arası standartlardaki havuzla birlikte şehrimizde yüzme sporu daha da gelişecek. Özellikle ilköğretim çağındaki öğrencilerimiz havuz sayesinde yüzme becerisini geliştirip, bu spora yönelebilecek” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı