• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Zeybek; “Şehrimiz ortak akılla yöneteceğiz”

Zeybek; “Şehrimiz ortak akılla yöneteceğiz”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, mücavir alan sınırları içerisinde bulunan mahalle muhtarlar ile merkeze bağlı köylerimizin muhtar ve aileleriyle bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıya AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Öner, Benol Kaplan ve Süleyman Karakuş, Birim Müdürleri, Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat […]

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, mücavir alan sınırları içerisinde bulunan mahalle muhtarlar ile merkeze bağlı köylerimizin muhtar ve aileleriyle bir araya geldi.

Gerçekleştirilen toplantıya AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Öner, Benol Kaplan ve Süleyman Karakuş, Birim Müdürleri, Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur ile çok sayıda mahalle muhtarı katıldı.

“MUHTARLARIMIZIN EMRİNDEYİZ”

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptı. Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden AK Parti İl Başkanı Uluçay, muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil ettiğini hatırlattı. Toplumda çok önemli işlevi olan ve yerel yönetimin temel taşını oluşturan muhtarlık müessesesinin vatandaş ile seçilmiş-atanmış yöneticiler arasında köprü görevi gördüğünün belirten Uluçay, “Muhtarlarımızın emrindeyiz” dedi.

“GÖREN GÖZÜMÜZ, TUTAN ELİMİZ, YÜRÜYEN AYAĞIMIZSINIZ”

“Belediye’yi ortak akılla yöneteceğiz” sözünü hatırlatan Zeybek Başkan; “Sizler belediyenin yürüyen ayağı, tutan eli, gören gözüsünüz. Bizlerin farkına varmadığı eksikleri mahalle de bire bir yaşıyorsunuz. Eksiğimiz mutlaka vardır. Eksiklerin giderilmesi noktasında 58 mahallemizin tamamını ziyaret ettik, tamamladık. Bu Cuma’dan itibaren ikinci tura başlıyoruz. Talepleri alarak yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

“AŞILAMADA İLK BEŞ ÜLKEDEN BİRİYİZ”

Pandemiden dolayı zor bir süreçten geçildiğini hatırlatan Başkanı Mehmet Zeybek, “Zor bir dönem geçirdik. Maskeden kurtulamadık. Güçlü bir devlete, güçlü bir hükümete sahibiz. Sağlık Bakanımız ve bilhassa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve kabinesinden Allah razı olsun. Dünyada aşılama oranlarında ilk beş ülkeden biriyiz.  Bu ay sonu itibariyle aşılama, 20 yaş altına düşürülecek.  Sizin de bildiğiniz gibi aşılamalar tüm Türkiye’de sadece Sağlık Ocaklarında değil, Zafer Meydanımızda da aşılama çalışması yapılıyor” dedi.

BAĞKUR BİNASI YIKILDI MEKANİK OTOPARK GELİYOR

BAĞ-KUR binasını katlı otoparka dönüştüreceğiz. Şehir merkezindeki eski BAĞ-KUR binasının yakım çalışmalarını tamamladık.  220 kapasiteli son teknoloji yapacağımız mekanik otopark, bölgenin trafik sorununu çözecek.

CİRİT KAYALIĞI MİLLET BAHÇESİ

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un katılımlarıyla Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden olan Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projemizin ilk fidanlarını toprakla buluşturduk. Toplamda 236 bin metrekare olan  Millet Bahçesi içerisinde Millet Kıraathanesi (1200 metrekare) çocuk oyun alanları, spor aletleri, fitness, meyve bahçeleri, piknik alanları, bisiklet yolları, kent donatıları, tematik ve hoş kokulu bahçeleri, kamelyaları ve dinlenme alanlarıyla Afyonkarahisarlıların vazgeçemediği muhteşem bir eseri şehrimize kazandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

İKİNCİ MİLLET BAHÇESİNİ KAZANDIRIYORUZ (GARNİZON)

Seçim vaatlerimizden olan Millet Bahçesi Projesi’nde önemli bir aşama daha kaydedildi. Milli Savunma Bakanlığı’ndan tahsis yazısı geldi. Garnizon Komutanlığımızın içerisinden geçen demir yolu hattı sınır olmak kaydıyla DSİ tarafında kalan 80 BİN METREKARELİK kısım Millet Bahçesi olacak.

DEVLET PARKI HOBİ BAHÇELERİ

Seçim vaatlerimizden olan Hobi Bahçesi projemizi hayata geçirdik.  Devlet Parkı’nda 229 adet hobi bahçesi oluşturduk. Noter huzurunda çekilen kura ile hak sahipleri belirlenerek yer teslimleri yapıldı.

ANITPARK CAFE

Zafer Meydanı’na vatandaşlarımızın sosyal yaşamına katkıda bulunacak kafe için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Proje bedeli 570 BİN TL olacak Anıtpark Kafe, 200 metrekare alan üzerine çelik yapı ve giyotin cam sistemi ile yapılmıştır.

SICAK ASFALT ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİK

2019 Nisan ayından itibaren şehrimizin muhtelif mahallelerinde; 693 bin ton temel malzeme, 168 bin ton sıcak asfalt ile 126 kilometre yol yaptık.

ATIKSULAR ARITILARAK TARIMSAL SULAMADA KULLANILACAK

Afyonkarahisar Merkez Atıksu Arıtma Tesisinde arıtılan atıksuların, dezenfekte edilerek Tarımsal Sulamada kullanılması amacıyla DSİ Genel Müdürlüğü ile projede sona gelindi.Proje kapsamında Afyonkarahisar Merkez Atıksu Arıtma Tesisi deşarj sularının dezenfekte edilerek Karaaslan Köyü, Nuribey, Salar, Sülümenli, Işıklar Beldeleri ve Afyon Kocatepe Üniversitesinin arazilerinin de bulunduğu 10.000 DEKAR tarım arazilerinin pompajlı olarak sulaması yapılacak.

BİYOMETANİZASYON TESİSİ

Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi’ne yapılan dev yatırımı hizmete aldık. 100 milyonluk yeni yatırımla ‘Biyometanizasyon Tesisi’, Atıktan Türetilmiş Yakıt Tesisi ve Elektrik Üretim Tesisleri ile Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi hem çevreye hem de ekonomiye sağladığı katkı ile yıllık 32 BİN TON kömür ithalatının önüne geçecek.

ÇEVRE TEMİZLİĞİNE 11 MİLYONLUK DEV YATIRIM

Çevre hizmetlerinde kullanılmak üzere yaklaşık 11 MİLYON TL tutarında 31 yeni aracı belediye araç filosuna katarak dev bir yatırıma imza attık.

ENGELSİZ GASTRONOMİ VE TERAPİ MERKEZİ

Sosyal gastronomi alanında engelli bireylerimize yönelik Türkiye’de bir ilk olan Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi’nin ihalesini yaptık. Yatırım bedeli 2 MİLYON TL olan projenin tamamlanmasıyla birlikte şehrimizde bulunan dezavantajlı grupların (otizmliler, ortopedik engelliler, down sendromlular vb.) eğitim ve istihdamı sağlanacak.

GÜNEŞ ENEJİ SANTRALİ

Afyonkarahisar Atıksu Arıtma Tesisi’nde yapımını tamamladığımız Güneş Enerji Santralinde yıllık 1500 megawattsaat elektrik üretiliyor. Çevre dostu santral, 10 BİN KONUTUN ihtiyacı karşılayacak kapasitede olurken, tesisimizde üretilen enerji, Enerji Bakanlığına satılarak birliğin kullandığı enerjiden mahsuplaşılıyor.

DEV İSTİHDAMIN YOLUNU AÇTIK

Şehrimize yatırımcı kazandırmak adına yaptığımız girişimlerde Katlı Pazaryeri binasında 400 KİŞİYE istihdam sağlayacak tekstil fabrikası hizmete alındı. Tesis, Kapalı Pazar Yeri binasının üst katlarında kuruldu. Seçim vaatlerimizden olan “İstihdam Ofisini de hizmete aldık.

KARAYOLLARI ALT GEÇİT

Şehir trafiğini rahatlatma adına Karayolları Kavşağı’na yapacağımız alt geçit için çalışmalara başladık. Kısa süre önce ihalesi yaptığımız yatırım bedeli 14 MİLYON TL olan Karayolları altgeçit projesi öncesi bölgede alt yapı çalışmaları devam ediyor. Bugüne kadar yapılan altgeçitlerin en hızlısını yaparak halkımızın kullanımına açmayı hedefliyoruz.

DEVLET HASTANESİNE KREŞ

Seçim vaatlerimiz arasında bulunan geleceğimizin teminatı yavrularımızın ruhsal, zihinsel ve fiziksel gelişimleri için düşündüğümüz “Çocuk Kreşleri”nin ilkini Afyonkarahisar Devlet Hastanemizin yanında bulunan araziye yapacağız. Yatırım bedeli 1.6 MİLYON?TL olan kreşimizde, bilimsel temalı oyun bahçeleri ve kum havuzları olacak. Kreşimiz Çocuklarımızın el kol becerilerinin ve zihinsel aktivitelerinin gelişmesine katkı sağlayacak.

KUZEY KOLLEKTÖR HATTI TAMAM

Atıksu Arıtma Birliği ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü  arasında imzalanan protokol kapsamında yapımına başlanan Afyonkarahisar Kuzey Atıksu Toplama Hattı inşaatı tamamlandı. Yatırım bedeli yaklaşık 50 MİLYON TL olan kolektör hattı Afyonkarahisar Belediyesi, Atıksu Arıtma Birliği Teknik Ekibi ve DSİ Teknik Heyeti ile imzalanan protokolle devreye alındı.

SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARIMIZ

Seçim vaatlerimiz arasında bulunan Sokak Sağlıklaştırma Projelerine büyük önem vererek “Eski Afyon” olarak bilinen tarihi konaklarımızı aslına uygun hale getirmek adına çalışmalarımızı tüm hızıyla yürütüyoruz. Yatırım bedeli 12 MİLYON TL olacak sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız tamamlandığında bölgeye yeni bir çehre kazandıracağız.

SPOR LİSESİ

Seçim vaatlerimizden olan Kocatepe Spor Kompleksinde hizmete sunulacak Spor Lisesi’nde zemin etüt çalışmalarına başlandı. 16 derslik, 8 idare odası, 3 fen laboratuvarı, 1’er adet resim, müzik dersliği, çok amaçlı salon, beden eğitimi salonu, kütüphane, rehberlik servisi ve kantini ile Türkiye’nin en donanımlı Spor Lisesini şehrimize kazandıracağız.

MODERN ŞEHİR KÜTÜPHANESİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Bölge ve Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde 2. Vakıf İşhanı yıkılarak yerine Millet Kıraathanesi (Modern Kütüphane) yapacağız.

ÜST GEÇİTLERİMİZİ SÖZ VERDİK YAPIYORUZ

Seçimlerden önce söz verdiğimiz gibi yaya trafiğini rahatlatma adına engelli bireylerin, yaşlıların ve çocukların ulaşımlarını güvenli hale getirmek adına Atatürk Caddesi okullar bölgesine 1,8 MİLYON TL yatırım bedelli aynı anda 16 kişinin binebileceği asansörlü üst geçiti hizmete açtık, ikinci üst geçitin ihalesini gerçekleştirdik. Yatırım bedeli 2,3 MİLYON TL’dir.

SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYORUZ

COVID-19-tedbirleri kapsamında gerek hafta içi gerekse hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yiyecek ve içecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını unutmuyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğümüzce görevlendirilen personelimiz tarafından mama dağıtıyoruz.

SARAYDÜZÜ KAMP ALANI OLACAK

Orman İşletme Müdürlüğüne ait Bayramgazi Köyü Saraydüzü mevkiinde bulunan mesire alanı, turizm ağırlıklı rekreasyon amaçlı kullanılmak üzere 20 yıllığına Belediyemize tahsis edildi. 488 dönümlük alan içerisinde gözlem kulesi, kır kahvesi yer alırken, çocuk oyun alanları, yöresel ürünler satış yeri, otopark, spor salonu, kameriye, ibadethane, kır lokantaları ve kır kahvesi gibi ünitelerin yapılması planlanıyor. Tesisler için harcanacak yatırım bedelinin 5 milyon lirası Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak.

ESNAFIMIZIN YANINDA OLDUK

Pandemi döneminde genelge kapsamında faaliyetlerini durduran ve kısıtlanan esnafımızın yanında olduk.  Aralarında kahvehane, kıraathane, okul kantini, lokanta, restoran ve köftecilere ve Berberler ve Kuaförler Odasına kayıtlı esnafımıza BİN TL nakdi destekte bulunduk.  Genelge kapsamında işyerini kapatmak zorunda kalan belediye kiracısı konumundaki esnafımızdan, 8 AY BOYUNCA KİRA almadık.  Bu süreçte Belediyemiz kasasından 2 MİLYON TL’yi bulan kira bedellerinden fedakârlık yapmış olduk.

ŞEHİT AİLELERİNİN HER DAİM YANINDAYIZ

Afyonkarahisar Belediyesi öncülüğünde, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubemizin katkılarıyla hazırlanan 2021 Yılı Şehitler Takvimi yayınlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı