• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Zeybek’ten TÜMSİD’a ziyaret

Zeybek’ten TÜMSİD’a ziyaret

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, beraberindeki AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve kadın kolları üyeleri ile birlikte TÜMSİAD Şube Başkanı M. Emin Birliktir ve üyelerini ziyaret etti. Ziyarette konuşan TÜMSİAD Şube Başkanı M. Emin Birliktir, inşaat sektörünün bir hayli zor günler geçirdiğini bu ziyarette sayın vekillere olmasını ve bu konuları […]

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, beraberindeki AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve kadın kolları üyeleri ile birlikte TÜMSİAD Şube Başkanı M. Emin Birliktir ve üyelerini ziyaret etti. Ziyarette konuşan TÜMSİAD Şube Başkanı M. Emin Birliktir, inşaat sektörünün bir hayli zor günler geçirdiğini bu ziyarette sayın vekillere olmasını ve bu konuları aksettirmek istediğini dile getirdi. Birliktir, “Başta şahsınıza, ülkemize, ilimize hayırlı mübarek etsin inşallah. Biz esnaf ve sanatkârlar olarak AK Parti hükümeti geldiğinden beri, geçmiş hükümetlerden de Allah razı olsun ama AK Parti hükümeti geldiğinden beri hem kredi destek yönünden hem de yasal destekler, vergi destekleri, KOBİ destekleri gibi bir sürü destekten faydalandı, faydalanmaya da devam ediyoruz” dedi.


 


Birliktir TÜMSİAD olarak yeni bir girişime girdiklerini bu girişim ise şeker stipleri gibi maddeleri olduğunu dile getirdi. TÜMSİAD Şube Başkanı M. Emin Birliktir konu ile ilgili olarak” En önemli bir konuyu sizinle de paylaşmak istiyorum. Bizimle birlikte olduğumuz arkadaşlarımızla şeker çubuğu dediğimiz stipler var bunların hepsi yüzde yüzü dışarıdan geliyor.  Değerli Başkanım bizim arkadaşlarımız Kıvanç Bey ve Fatih Bey ile birlikte Biz bunu Türkiye’de üretmek ve bunun teknolojisi Türkiye’ye getirmek üzere çalışmalar yürütüyoruz.  Güney Kore firması ile bağlantılarımız var şu anda yaklaşık onların malını satmış ve sürekli de içeride bu şekilde devam ediyor. Biliyorsun Cumhurbaşkanımızın bir genelgesi var. Artık yani yerli üretime önem vereceğiz diye. Tabi bununla ilgili değerli başkanım KOSGEB’e müracaatımız oldu.  En son ben gidemedim arkadaşları Bakanlığı gönderdik ilgili müsteşar ve sanayi bakanımız da Mustafa Bey ile de görüştüler. Aynı diğer firmalar bu konu ile ilgili yardımcı olmuyorlar yani bir tek Güney Kore firması teknoloji ile birlikte bunu üreteceğiz. Diğer firmalar İngiliz, Alman Japon firmalar teknolojilerini vermiyorlar. Sadece bir tek bu konu ile ilgili Rusya’da kurmuşlar. 3 milyon dolarlık bir yatırımla Rusya’da yapılmış. Bu fabrikayı bize Türkiye’de kuralım istedik bir Bursa ile Afyon arasında tercih yapacağız ama muhtemelen Afyon’a kurmayı düşünüyoruz. Ama bize sadece 750 bin dolar karşılığında bir destek vereceğini söyledi KOSGEB. “dedi.


 


AK Afyonkarahisar belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek ise sanayici iş adamlarının işlerinin bir hayli zor olduğunu dile getirerek, “AK Parti seçim koordinasyon merkezinin yapmış olduğu program çerçevesinde arkadaşlarımızla birlikte burayı altıncı sivil toplum örgütü olarak ziyaret ediyoruz. AK Parti olarak sahadayız ve inşallah sıkıntı gözükmüyor. Milletimiz bunun bilincinde. Halkımız nereye oy vereceğini ve hizmetin kimler tarafından geleceğini biliyor. Bugüne kadar yapılan hizmetleri birebir yakından takip ediyoruz.. Sizin yaptığınız yatırımlar gerçekten çok önemli. Biz eğer 31 Mart’ta göreve gelirsek elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı